Богдан Зенонович Дашак

Богдан Зенонович Дашак народився 1966 в Ужгороді. За час навчання у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка брав участь у Всесоюзному конкурсі диригентів (Омськ, 1987). З 1986 р. до 1991 р. був асистентом диригента у камерному оркестрі Львівської державної консерваторії (худ. керівник – Ю. Луців). З 1991 р. – викладач Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка, доцент кафедри диригування. Серед випускників – головні диригенти оперних театрів А. Юркевич, В. Лемко, А. Смірнов, І. Догович та ін.

Диригент виступав на фестивалях у Кракові та Жешуві (Польща, 1991 р.). Зробив фондовий запис музики Д. Бортнянського (Київ, Д33, 1990 р.). Диригував на фестивалі «Контрасти» (2001 р.). Із симфонічним оркестром Львівської філармонії виконав симфонічні твори Л. ван Бетховена, В.А. Моцарта, Дж. Россіні, П. Чайковського, С. Рахманінова, Ф. Ліста, С. Франка, Й. Брамса, Ф. Пулєнка. До 750-річчя Львова виступив із Львівським камерним оркестром «Леополіс» (разом із солісткою City Opera – О. Кровицькою (США)).

Диригував концертом за участю чеського квартету саксофоністів «Bohemia Saxofonové kvarteto» (2007 р.). Постійний учасник симфонічних ранків у Львівській філармонії. Поряд із симфонічним диригуванням займається також і оперним – провів вистави А. Вахнянина «Ніч на Івана Купала», С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» (Львівська опера, 2008). Проходив стажування у Wiener Staatsoper на запрошення видатного диригента Пауля Вайгольда та диригента Фабліо Луїзі (Італія, 2004 р.) Також 1991 стажувався по диригуванню у Великобританії,в місті Манчестер під керівництвом Чарлза Грейвза. У 1993 році став лауреатом фестивалю «Червона рута».

З 1991 року працює викладачем на кафедрі хорового та оперно-симфонічного диригування.

В 2003 році стажувався як диригент у Віденській державній опері під орудою Фабіо Луізі. Як аранжувальник працював на багатьох львівських студіях звукозапису. У доробку Богдана компакт-диск музики Ігора Білозіра створений разом з львівським гітаристом Олегом Яремою. З 2019 завідує кафедрою джазу та популярної музики в ЛНМА ім.М.В.Лисенка.