Повернутись до усіх Новин

Друга Всеукраїнська науково-творча конференція ім. Стефанії Павлишин

Надзвичайно раді поділитися з вами підсумками Другої Всеукраїнської науково-творчої конференції ім. Стефанії Павлишин, яка вкотре довела щирість та невтомність старань української молоді на багатій та цікавій культурно-мистецькій ниві. Вражає, що навіть у сумній тональності, яка сколихнула нашу Батьківщину, прозвучали доповіді 30-ти студентів та аспірантів з різних куточків України (Львова, Києва, Харкова, Вінниці, Ужгорода, Хмельницького, Тернополя). Щиро захоплює та неочікувано широка та контрастна тематична палітра, яку представили у своїх виступах доповідачі: складні та перспективні дослідження звуковисотних структур та зонного строю (Надія Устюжаніна, Софья Лакарен), проблеми осмислення та інтерпретації музичних творів композиторів ХХ – початку ХХІ століть (Світлана Постовойтова, Інна Іванова, Світлана Олійник), важливі питання відродження традицій оперного мистецтва та партесного концерту (Софія Рощук, Юстина Якубчик), звернення до режисерських та сценічних прочитань відомих музичних полотен (Марина Рижова, Дарина Яковлєва), висвітлення видатних постатей та надбань вітчизняного бандурного мистецтва (Віта-Вікторія Задорожна, Ольга Першута), актуальні питання шляхів супротиву ворожій агресії у програмах українського мистецького простору (Марія Сидорак, Соломія Гоцик), дослідження етномузикознавчих проблем, зокрема, діяльності видатних вчених, виконавців, фестивального руху та регіональної специфіки (Тарас Парацій, Дар’я Блонська, Олена Буштрук), музики до кінострічок (Маріанна Білявець), звернення до української альтової класики (Ігор Пришляк), органних традицій (Марк Новакович), представлення світових сторінок фортепіанної творчості (Вікторія Годьмаш, Євгенія Герасимова), відкриття нових горизонтів китайської вокальної музики (Сун Хан), презентація новітніх способів застосування інтернет-сервісів у музично-педагогічній діяльності (Елеонора-Богдана Атаманчук), сучасних підходів до викладання музичного мистецтва (Тетяна Смоляк) та розвитку майстерності диригування (Сюй Шанмін).
Надвичайно почесним для нас є звернення до постаті видатної української музикознавиці Стефанії Стефанівни Павлишин, яка у надскладних умовах генерувала та розвивала провідні ідеї музиконавства та виховала плеяду найдостойніших представників сучасної науково-творчої думки. Світлою та високою даниною заслугам Стефанії Стефанівни стали доповіді почесних гостей конференції: докторки мистецтвознавства, професорки ЛНМА ім. М. В. Лисенка Кияновської Любові Олександрівни та кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри історії музики Назар-Шевчук Лілії Йосифівни, які цікаво висвітлили науково-історичні засади музикознавчої діяльності Стефанії Павлишин.
Щиро вдячні за натхненне вітальне слово Заслуженій діячці мистецтв України, докторці філософії, професорці Катрич Ользі Тарасівні та Академіку НАМ України, професору, Ректору Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка Пилатюку Ігорю Михайловичу за максимальну протекцію діяльності студентського товариства!
З вірою у перемогу, СНТТ «Medianta»

Додати коментар