- Навчання
- Розклад
- Організація навчального процесу
- Бакалаврат
- Магістратура
- Освітні програми
- Рейтинг успішності
- Студентське самоврядування
- Гуртожиток
- Онлайн оплата
- Оголошення про вакантні місця
- Гранти і соціальні програми
- Можливості працевлаштування
- Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти
- Дистанційне навчання у ЛНМА імені М.В. Лисенка
- Вступ
- Публічна інформація
- Про Академію
- Факультети
- Наука
- Спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій
- Дисертації та автореферати
- Науково-дослідна робота
- Конференції
- Наукові фахові видання
- Наукові видання Академії
- Публікації у наукових журналах, які індексуються у науково-метричних базах Web of Science i Scopus
- Перевірка текстів на плагіат
- Науково-методична рада
- Реєстрація в ORCID
- Студентське науково-творче товариство
- Аспірантура
- Творчість
- Напрями мистецької та наукової діяльності
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2023 рік
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2022 рік
- Інформація про основні творчі заходи у 2016-2021 роках
- “Україно – ми єдині!” – концертне турне джаз-бенду Академії в зоні АТО
- “ПОМІЖ СИРЕН” – концерти в рамках програми з підтримки ВПО та місцевих громад Львівської області
- Творчі колективи
- Конкурси і фестивалі
- Мистецькі події
- Майстер-класи
- Наші гості
Капела бандуристів
Капела бандуристів.
Художній курівник та диригент – заслужений артист України, доцент Тарас Лазуркевич.
Хормейстер – Заслужений діяч мистецтв України, професор Іван Чупашко
Перші відомості про створення ансамблю бандуристів датуються 1962 роком. Його засновником був відомий педагог, конструктор бандури “Львів’янка”, Заслужений діяч мистецтв України, професор В.Герасименко. Існування ансамблю задовольняло потреби навчального процесу. Відтоді до складу ансамблю входило усього кілька студентів (6-7 учасників). У 1967 р. за ініціативою В. Герасименка ансамбль бандуристів консерваторії і музичного училища були об’єднані в один колектив, який нараховував 20 виконавців. У такому вигляді ансамбль проіснував до 1971 р., коли у зв’язку з розширенням класів бандури в училищі та консерваторії виникли умови для самостійного існування подібних ансамблів в обох навчальних закладах. Важливим завданням ансамблю було поєднання навчального процесу з активною концертною діяльністю. Ансамбль швидко сформувався у само- стійний мистецький колектив, який активно пропагував народну і класичну музику на Львівщині, у багатьох областях України та за її межами (Польща, Литва, Молдова тощо).
Завдяки копіткій роботі керівника художньо-виконавський рівень колективу помітно зростає. Це дало змогу істотно розширити його репертуар п’єсами різних епох і стилів – від клавесинних творів до сучасної музики XX ст. В. Герасименко активно експериментує, намагаючись розширити художньо-виразовий спектр ансамблю шляхом поглиблення його вокально- хорової специфіки. З цією метою (а також, щоб дати бандуристам необхідну хормейстерську освіту) до роботи з колективом було залучено талановитого хорового диригента Івана Чупашка (1983). Репертуар ансамблю істотно збагатився творами, звучання яких виходить за межі традиційного уявлення про етнохарактерну виключність ансамблевого музикування бандуристів (спільне виконання ансамблю бандуристів з хором оперної студії ЛДМА сцен з опери І. Шамо “Ятринські ігри”, “Заключне купало” Є. Станковича; сцен і хору з опери С. Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм” – разом з оркестром українських народних інструментів: “Коляди” і “Старої пісні” С. Людкевича та ін.).
З 2002 року до керівництва колективом залучено талановитого бандуриста Заслуженого артиста України, лауреата Міжнародного конкурсу виконавцям народних інструментах Тараса Лазуркевича. Під його керівництвом репертуар ансамблю поповнився новими творами (Г.Хоткевич – “Байда”, А.П’яццола – “Танго”, Й.Штраус – “Полька піццикато”, Хор русалок з опери “На русалчин Великдень” М.Леонтовича та ін.).
Нині ансамбль бандуристів бере активну участь у концертному житті Львова та області, є лауреатом обласного фестивалю бандурного мистецтва ім. Ю.Сінгалевича (Львів), Всеукраїнського молодіжного фестивалю бандурного мистецтва «Пісня славить Кобзаря» (Харків), міжнародних музичних фестивалів у Зеленій Гурі (Польща) та Сосновці (Польща), переможцем V-го Міжнародного конкурсу “PERPETUUM MOBILE” (Дрогобич), виступає базою для проходження ансамблевої, концертної та диригентської практики студентів-бандуристів.