Концерт з творів Віктора Камінського, Остапа Мануляка та Аліси Формазюк у Хмельницькому

4 лютого в залі Хмельницької філармонії відбувся концерт з творів Віктора Камінського та його учнів – Остапа Мануляка і Аліси Формазюк. Виконавцями виступили камерний оркестр Хмельницької філармонії (художній керівник та диригент Тарас Мартиник), Оксана Цмур (скрипка) та Наталя Молдован (орган). Прозвучали три твори В. Камінського – Leopolis concerto grosso пам’яті Мирослава Скорика для оркестру й органу, Te Deum – третя частина ораторії «Іду. Накликую. Взиваю» на слова проповідей Митрополита Андрея Шептицького в поетичному опрацюванні Ірини Калинець та фантазія на теми пісень Святослава Вакарчука «Супергармонія в ритмах Океану» для скрипки з оркестром, творчий доробок його вихованців представляла «Музика на другий розділ Євангелія від Луки» для скрипки з оркестром Остапа Мануляка та камерна п’єса «The Eternity» (Вічність) Аліси Формазюк. Як видається, формат концерту «Наставник і його учні» варто ширше впроваджувати у філармонійну практику.

Незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію, філармонійний зал зібрав чимало слухачів, що свідчить про інтерес публіки до творчості сучасних українських композиторів. Стильова і образна палітра програми відобразила багатоманітність мистецьких зацікавлень авторів – і новітнє розуміння релігійної традиції, і діалоги з бароковою добою, і переосмислення популярної естрадної стилістики в академічному ключі, і філософські алегорії. Дуже переконливе враження справила інтерпретація кожного твору диригентом Т. Мартиником, що продемонстрував прекрасне відчуття форми, тембрового балансу, тонко відчув колористичні і експресивні нюанси нової музики. Віртуозність і багатство емоційного спектру приваблювали у виконанні скрипальки О. Цмур, потужно і велично провела партію органу Наталія Молдован в Leopolis concerto grosso Віктора Камінського . З гордістю нагадаємо, що і диригент, і скрипалька, і більша частина оркестрантів, як і композитори, випускники нашої alma mater.