150-ліття Соломії Крушельницької у паризьких наукових колах

18 листопада на факультеті філософії паризького університету Сорбонна та в Національному інституті східних мов та культур Inalco відбулись лекції професора кафедри історії музики ЛНМА імені М. Лисенка Любові Кияновської, присвячені славетній співачці Соломії Крушельницькій з нагоди її ювілею. Захід був організований в рамках діяльності Українського культурного центру, зокрема масштабного проєкту Українського інституту та Посольства України у Франції за підтримки Dofa fund і фінансування USAID Printemps Ukrainien / Українська Весна. Основну мету поданого проєкту стисло формулює його натхненниця і керівниця пані Ольга Сагайдак: «Французи мають наснагу знайомитися з Україною. Команда Української Весни має гаряче бажання займатися культурозаміщенням… витісняти імперський нафталін».

Артистичний феномен Соломії Крушельницької і популяризація її досягнень в світовому культурному просторі якнайкраще сповнює репрезентаційну місію українського мистецтва, зокрема представляє і найвищий професійний рівень Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка (в часи Крушельницької – Львівської консерваторії), де вона і вчилась, і працювала в останні роки життя. Велике зацікавлення унікальною особистістю геніальної Соломії виявили і професори Сорбонни, і студенти та педагоги Національного інституту східних мов та культур, що ставили багато запитань після кожної з лекцій.

Професор Кияновська подарувала французьким колегам чудові видання, які підготували працівники Музею імені С. Крушельницької, – альбом «Соломія Крушельницька. Міста і слава», підготований Галиною Тихобаєвою та Іриною Криворучкою, і книгу «Оперний світ Соломії Крушельницької. Путівник по операх з репертуару слівачки» Мар’яни Зубеляк.