Тарас Лазуркевич

Лазуркевич Тарас Миколайович – бандурист, співак і педагог.

Заслужений артист України. Доцент, декан факультету оркестрових інструментів Львівської національної музичної академії імені М.Лисенка.

Народився у Львові 11 травня 1971 р.

У 1994 р. закінчив Львівськийвищийдержавниймузичнийінститут ім. М. Лисенка (тепер – Львівська національна музична академія ім. М. Лисенка,клас бандури професора, заслуженого діяча мистецтв України Герасименка В. Я., клас вокалу доц. Поліщук Т.А., клас диригування доц. Чупашка І.П.).

Лауреат Першого Міжнародного конкурсу бандуристів ім. Г. Хоткевича (м. Київ, 1993р.) , Всеукраїнського музичного фестивалю ім. М. Лисенка (м. Торонто, Канада,1993р.), дипломант Першого Всеукраїнського фестивалю популярної музики «Червона  рута» (м. Чернівці, 1989р.). Починаючи з 1989р., Т. Лазуркевич у складі різних музичних ансамблів, а також як соліст, представляв Україну на численних Міжнародних фестивалях Європи, Канади та США.

Тарас Лазуркевич має фондові аудіо та відеозаписи на державному радіо та телебаченні, а також видані в Україні ліцензійні компакт-диски: «І прадіди в струнах бандури живуть» (1994р.), «Паралелі часу» (1999р.), «Бандурна розмова I» (2000р.), «Бандурна розмова ІІ» (2007р.), DVD«Струноспів» (2007р.). Він є автором ряду музичних творів різних форм, науково-методичних і творчих праць, які застосовуються у педагогічній роботі в класі бандури.

З 1993 по 2018 роки Т.Лазуркевич – викладач бандури у Львівській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької, де очолював відділ народних інструментів (1997-2001, 2009-2015рр.). За роки педагогічної праці у цьому навчальному закладі підготував до вступу у Львівську національну музичну академію ім. М.Лисенка плеяду талановитих бандуристів, лауреатів Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів.

З 2003 року – керівник капели бандуристів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, з 2009 року – доцент кафедри оркестрового диригування та кафедри народних інструментів, а з 2015 року – декан оркестрового факультету. Студентська капела бандуристів, яку очолює Т.Лазуркевич, постійно приймає участь у концертній діяльності академії, є переможцем V-го Міжнародного конкурсу “PERPETUUMMOBILE” (Дрогобич-2012р.).

Т.Лазуркевич – голова асоціації бандуристів львівського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, президент мистецького благодійного фонду «Кобзар», заступник голови львівського обласного відділення Національної Всеукраїнської спілки кобзарів.

Постійний член журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів бандуристів.  З 1994 року – учасник дуету «Бандурна розмова».

Нагороджений багатьма похвальними грамотами та відзнаками, зокрема “Кращий музикант року” (Львів, 2001р.), Грамотою Міністерства культури України (2009 р., 2019р.). Т.Лазуркевич – лауреат обласної премії у галузі культури ім. Станіслава Людкевича (2010р.). 6 листопада 2008 року, указом Президента України В.Ющенка, Тарасу Лазуркевичу присвоєно почесне звання «Заслужений артист України».