Мирон Кушнір

Кушнір Мирон Орестович  (нар.1947) – заслужений діяч мистецтв України (2003), професор (2007). Після закінчення у 1965 р. ЛССМШІ ім. С.Крушельницької (кл. О.Попіль) навчався у Львівській консерваторії ім. М.В.Лисенка (кл. проф. М.Крушельницької).

В 1970 р. почав працювати на кафедрі спеціального ф-но, викладаючи спеціальність та педпрактику. З 1991 р. працює на посаді проректора з навчальної роботи.

У піаністичному доробку М.Кушніра – виконання творів світової класики, пропаганда й популяризація укр. фп. музики та прем’єри творів сучасних вірменських композиторів. В 1970-80 роках М. Кушнір виступав, зокрема, у Вірменії з концертами укр. фп. музики і в Україні – з концертами-лекціями про вірменську фп. музику.У фондах львівського радіо і ТБ знаходяться фондові записи у виконанні М.Кушніра окремих творів Комітаса.-Р. Андріасяна, А. Арутюняна, К.-Г. Сараджева, Т.Мансуряна, Р.Саркісяна, Г.Овунца, Е. Мірзояна.

Сфера науково-методичних інтересів М.Кушніра окреслилась практичною діяльністю педагога-піаніста, відтак він здійснив ряд важливих редакцій, перекладів та сучасних опрацювань фундаментальних праць видатних українських і зарубіжних дослідників фп. мистецтва та композиторів (Галини Левицької, Вітольда Лютославського, Джона П. Данна, Говарда Ферґюсона), а також написав ряд статей, присвячених проблемам піаністичної майстерності.

Результатом педагогічної діяльності М.Кушніра є десятки вихованців, які успішно працюють у муз. установах, театрах, навчальних закладах України та зарубіжжя. Його учні – виконавці, педагоги, науковці – продовжують найкращі педагогічні традиції львівської фп. школи, репрезентують високий рівень музичного академізму.

М.Кушнір зробив вагомий внесок у справі розвитку ЛНМА ім. М.В.Лисенка, зокрема, в організаційно-методичному забезпеченні навчального процесу. У 1997 р. він керував підготовкою та успішним проходженням акредитації ВДМІ ім. М. Лисенка за статусом найвищого, IV-го рівня, а згодом і реорганізацією у ЛДМА ім. М. Лисенка, а також у 2007 році – успішною повторною акредитацією навчального закладу за статусом IV рівня.

Завдяки знанням методики викладання муз. дисциплін, глибокого розуміння психології, особливостей обдарованих студентів, широкої ерудиції, М.Кушнір  став членом комісії Міністерства культури і туризму України з укладання нових державних освітніх стандартів для вищих муз. навч. закладів України, а також  членом комісії напрямку „музичне мистецтво” Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України.

Був обраний депутатом Львівської міської ради Першого демократичного скликання і плідно працював для розвитку культури міста та області.

Основні публікації: 

  • Голомб М. (Варшава). Транскрипції музичних творів у ХІХ ст. Спроба типології на прикладі творів Фридерика Шопена (переклад з польської М.Кушніра) // Фридерик Шопен. Збірка статей. Науковий вісник Національної музичної академії України. Випуск 9. – Львів: Сполом, 2000. – С. 201-223.
  • Джон Петрі Данн. Орнаментація у творах Фридерика Шопена. (Переклад з англійської М.Кушніра) ) // Фридерик Шопен. Збірка статей. Науковий вісник Національної музичної академії України. Випуск 9. – Львів: Сполом, 2000. – С. 278-354.
  • Тадеуш Качинський. Розмови з Вітольдом Лютославським. Переклад Мирона Кушніра. – Львів: Сполом, 2002. – 148 с.
  • Фергюсон Г. Фортеп’янне виконавство. Переклад з англійської, редагування, коментарі Мирона Кушніра. – Львів: Сполом, 2007. – 224 с.5.
  • Проблеми інтерпретації творів Фридерика Шопена. Дж. Петрі Данн. Пауль Бадура-Скода. Переклад з англійської, редагування, коментарі Мирона Кушніра. – Львів: Сполом, 2010. – 107 с.