Інформація для іноземців

У ЛНМА імені М.В. Лисенка у різний час навчалися громадяни США, Греції, Словаччини, Польщі, Хорватії, Німеччини, Ірану за відповідними міжнародними угодами, загальнодержавними програмами на підставі скерувань  профільних міністерств України.

У 2000 році було створено відділ для роботи з іноземними студентами, завданням якого стало забезпечення належної організації прийому і навчання іноземних громадян та паспортно-візової роботи.

Структурний підрозділ очолює проректор з науково-виховної, педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Остап Майчик; навчальний процес курує начальник відділу міжнародних зв’язків Марія Савчук; документацію паспортно-візового обслуговування та страхування здоров’я веде інспектор відділу Юрій Григораш.

Медичне обслуговування іноземців, страхування їх здоров’я. Студенти іноземці обслуговуються в медичному пункті Академії, що знаходиться за адресою вул. 3елена, 96 (гуртожиток академії) та у комунальній 1-шій міській поліклініці за адресою вул. Руська, 20, гол. лікар І.Наконечний.

Страхування здоров’я іноземців відбувається в приватному акціонерному товаристві «ПРОСТО-страхування», в якому студенти отримують «Сертифікат екстреної медичної допомоги іноземним громадянам».

Ліцензований обсяг прийому іноземних громадян – 50 осіб.

Прийом іноземних громадян на навчання відбувається на основі перегляду наданих відеоматеріалів абітурієнтів та вступних випробувань в Академії в період з 1 липня по 31 серпня включно.

Для іноземних громадян, які будуть зараховані на навчання за контрактом у 2014 році, річна оплата становитиме суму еквівалентну:

3,5 тисячі доларів США – для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» на денній та заочній формах навчання;

4,5 тисячі доларів США – для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів «спеціаліст» та «магістр» на денній формі навчання;

5 тисяч доларів США – для навчання в аспірантурі / асистентурі-стажуванні.

Сьогодні в Академії продовжують навчання громадяни з Сербії, Польщі, США, Канади, Росії та Китаю (всього 59 осіб).

Діяльність відділу скерована на розширення міжнародного партнерства в галузі культурного, науково-професійного обміну та надання освітніх послуг іноземним студентам. Академія співпрацює з  вищими музичними закладами Польщі, Норвегії, Німеччини, КНР на основі укладених угод (див. перелік міжнародних угод).

Студенти іноземного відділу здобувають високопрофесійну освіту у класах  всесвітньо відомих професорів. В процесі навчання студенти виступають з сольними програмами, у складі симфонічного оркестру, оркестру духових інструментів та оркестру народних інструментів академії, беруть участь і у концертному житті м. Львова.

Випускники ЛНМА імені М.В. Лисенка з честю представляють Академію, працюючи у філармоніях, театрах, вищих навчальних закладах Європи та Азії, серед яких: Оперний театр м. Пекін (кандидат мистецтвознавства Ван Сі, вокал), Університет ім. Тянхен м.Ухань (кандидат мистецтвознавства Ху Пін, фортепіано), Берлінер філармонік (Федеріко Касік, скрипка), Університет м. Хефей (Сюй Кай, кларнет), симфонічний оркестр провінції Хенань (У Цзіньсянь, контрабас), Університет м. Сюйчан (Сун Жуйлун, саксофон), Сичуанька консерваторія (Лі Лян, гитара; Ши Хуньцян, вокал), Університет м. Дунгуан (аспірант Янь Ле, віолончель), Львівська національна музична академія ім. М.В.Лисенка (аспірант Чень Наньпу).

Відділ міжнародних зв’язків ЛНМА імені М.В. Лисенка проводить активну рекламну і профорієнтаційну діяльність з метою збільшення контингенту студентів-іноземців. Найбільш продуктивною є співпраця з КНР, результатом якої є кількісна перевага китайських громадян серед іноземних студентів.

Особливо результативною була цьогорічна поїздка делегації академії у складі ректора Пилатюка І., проректора з міжнародних зв’язків Майчика О. та аспіранта Чень Наньпу на запрошення Східного центру фортепіанного мистецтва «Донг Ді» (м. Пекін, КНР). Під час перебування у різних містах Китаю були проведені численні майстер-класи зі скрипки та фортепіано, репрезентаційні концерти за участю молодого талановитого піаніста Лю Мінью; підписані угоди про культурну співпрацю з музичними університетами Лояну, Лішену, Хучжоу, Лінцз. Ректору академії та проректору були вручені дипломи почесних професорів університетів Вайфану та Ляочену. З компанією «Донг Ді» підписана довготермінова угода про культурний обмін, спільну концертну діяльність, організацію майстер-класів та набір студентів на навчання в ЛНМА імені М.В. Лисенка.

МІЖНАРОДНІ УГОДИ ЛНМА імені М.ЛИСЕНКА

 • травень 2000 р. – Молдовський державний університет мистецтв (Молдова)
 • червень 2000р. – Баварський університет ім. Юлія-Максиміліяна (Вюрцбург, Німеччина)
 • червень 2000р. – Інститут слов’янської філософії Вюрцбургського університету (Німеччина)
 • 21.10.2003р. – Akademia Muzyczna im.Karola Lipinskiego (Wrozlaw, Польща)
 • 08.05.2006р. – Факультет історії, мистецтв і орієнталістики Ляпцігського університету (Німеччина)
 • 26.06.2008р. – Університет м.Вайфанг (КНР)
 • 28.06.2008р. – Музичний коледж провінції Бандунг (м. Чу Фу, КНР)
 • 02.07.2008р. – Університет провінції Жеянг (м.Гужоу, КНР)
 • 05.07.2008р. – Центр міжнародної освіти Донг Фанг (м.Пекін, КНР)
 • 15.12.2008р. – Scuola di Musica di Fiesole (Італія)
 • 12.02.2010р. – Інститут музикології Ягелонського університету в м.Кракові (Польща)
 • 24.11.2010р. – Музична академія імені Фелікса Нововєйского (Бидгощ, Польща)
 • 28.11.2010р. – Університет Музики ім. Фридерика Шопена (Варшава, Польща)
 • 27.04.2011р. – Жешівський Університет (Польща)
 • 24.05.2011р. – Музичний факультет Університету (м.Лешан, КНР)
 • 10.12.2011р. – Міжнародна культурно-промислова компанія Донг Ді (КНР)
 • 19.01.2012р. – Університет Тромсьо і Норвезький центр міжнародної кооперації в освіті (Норвегія)
 • 10.04.2013р. – Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща)
 • 11.11. 2013р. – Університет м. Лоян (КНР)
 • 19.11. 2013р. – Вища школа м. Вайфан (КНР)
 • 22. 11 2013р. – Університет м.Ляочен (КНР)
 • 23.11.2013р. – Вища школа м. Шицзяцзюань (КНР)