Концертмейстери кафедри сольного співу

[accordion_content accordion_label=”Швидка навігація”]

Кулінченко Оксана МиколаївнаРадченко Галина ІванівнаСоланський Степан СтепановичПашук Любомира АндріївнаКотляревська Руслана Віталіївна • Мицяк Наталія Тарасівна • Станько Оксана Тарасівна • Самотос Мар’яна Миронівна • Гриськова Тетяна Ігорівна • Асталош Габріела Ласлівна • Тимняк Назар Михайлович • Аливаєва Олена Анатоліївна • Древіцька Оксана Анатоліївна • Майчик Наталія Тарасівна

[/accordion_content]

Оксана Кулінченко

Оксана Кулінченко

Оксана Кулінченко (нар. 1944 р.) – провідний концертмейстер кафедри сольного співу. Закінчила Львівську музичну школу-інтернат ім. С.Крушельницької (клас фортепіано І.А.Негребецької та Д.І.Личковської) і Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка –  історико-теоретичний факультет у 1967 р. Теоретичні дисципліни вивчала у професорів С.Людкевича, А.Солтиса, Р.Сімовича, А.Кос-Анатольського, С.Павлишин, Й.Волинського. По класу фортепіано навчалася у доцента В.Климківа.

3 1967 р. працювала концертмейстером кафедри сольного співу у викладача концертно-камерного співу  Т.Павлюк-Павлюченко. 1967-1969 рр.  –     викладач музично-теоретичних дисциплін у Львівському музично-педагогічному училищі. У 1975-1978 рр. працювала вчителем співу у школі   м. Фюрстенвальде (Німеччина), а з 1978 р. зарахована на посаду концертмейстера Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка на кафедру сольного співу у класи камерного співу З.Максименко та М.Логойди. У 1978-1987 рр. окрім роботи концертмейстера працювала викладачем на кафедрі спеціалізованого фортепіано.

Як досвідчений професіонал-піаніст, Оксана Миколаївна постійно бере участь у тематичних сольних або збірних концертах камерної музики з програмами творів різних композиторів, епох та стилів. За 30-річний період концертмейстерської роботи на кафедрі працювала й концертувала з відомими сьогодні співаками, серед яких: заслужені  артисти України М.Фарина, О.Велка, І.Дерда, Я.Войтюк, лауреати Міжнародних конкурс З.Кушплер, В.Лісковецький, О.Грабова, М.Загорулько, С.Годлевська, А.Ковалко, М.Швидків, А.Старушкевич, М.Герчак,  В.Соболєв та ін.

[separator style=”fatty”]

Руслана Котляревська

Руслана Котляревська

Руслана Котляревська (нар. 1963 р.) – концертмейстер кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Молоді таланти України». Випускниця Львівської консерваторії ім. М.В.Лисенка (клас фортепіано професора М.Угляр).

Після закінчення консерваторії у 1986 р. працювала на кафедрі оперної підготовки у заслуженого артиста України М.Телішевського. З 1988 р. – концертмейстер кафедри сольного співу в класі професора, народної артистки України Л.Ф.Божко. Багато років працювала концертмейстером у класах викладачів камерного співу заслуженої артистки України З.Максименко та  М.Логойди.

Як концертмейстер Руслана Віталіївна брала участь у Міжнародному конкурсі вокалістів ім. А.Дворжака у м. Карлові Вари (Чехія). Виступала у концертах з лауреатами міжнародних конкурсів С.Соловій, Н.Дацько, С.Магерою та іншими.

[separator style=”fatty”]

Галина Радченко

Галина Радченко

Галина Радченко (нар. 1965 р.) – провідний концертмейстер кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії. У 1984 р. закінчила Львівську спеціалізовану музичну школу ім. С.Крушельницької по класу фортепіано у викладача І.Бурлацької. У цьому ж році поступила у Львівську державну консерваторію  ім. М.В.Лисенка, яку закінчила у 1989 р. по класу фортепіано у професора М.Угляр, класу концертмейстерської майстерності у професора А.Кушплер та отримала посаду концертмейстера кафедри сольного співу.

Працювала з викладачами-вокалістами: Л.Жилкіною, К.Голубничим, Н.Чубаровою, В.Чайкою, М.Хмельницькою, А.Дашак, Т.Дідик, В.Ігнатенком, І.Кушплером, Н.Романюк. Зараз співпрацює з викладачами Л.Божко, М.Жишкович, Л.Савчук. Неодноразово брала участь зі студентами кафедри у багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах, зокрема: ім. М.В.Лисенка (Одеса, 1992 р.), ім. С.Крушельницької (Львів, 1994 р.), ім. С.Людкевича (Львів, Торонто, 1995 р.), ім. А.Дворжака (Карлови Вари, Чехія, 1996 р., 1998 р.), ім. Ади Сарі (Нови Сонч, Польща, 1997р.), ім. Х.Карераса (Памплона, Іспанія, 2004 р.), конкурс «Мистецтво XXI ст.» (Київ-Ворзель, 2004 р., 2005 р., 2007 р.), конкурсі І.Маланюк (Івано-Франківськ, 2007 р.), на яких студенти-вокалісти стали лауреатами та дипломантами: С.Годлевська (ім. С.Людкевича, ім. А.Дворжака); М.Швидків,  В.Микулка, Т.Іванів (ім. А.Дворжака);  В.Ватутіна, Ю.Лисенко, М.Гаврилко, О.Антощук («Мистецтво XXI ст.»); О.Антощук (конкурс І.Маланюк).

За високий рівень виконання творів Галина Іванівна нагороджена багатьма дипломами, отримала звання дипломанта конкурсу ім. М.В.Лисенка (Одеса, 1992 р.), Гран-прі у міжнародному конкурсі (2004 р.), а також диплом кращого концертмейстера у номінації «Мистецтво акомпанементу» (Київ-Ворзель).

[separator style=”fatty”]

Любомира Пашук

Любомира Пашук

Любомира Пашук (нар. 1965 р.) – концертмейстер кафедри сольного співу Львівської національної академії ім. М.В.Лисенка. Музичну освіту здобула у Львівській музичній школі-інтернаті ім. С.Крушельницької (клас фортепіано О.П’ясецької-Процишин та Ю.Мойсяка, 1972-1983 рр.), Львівському музичному училищі ім. С.Людкевича (клас фортепіано І.Черкаської, 1983-1984 р.) та Львівській державній консерваторії ім. М.В.Лисенка (клас фортепіано В.Вайцнер та клас концертмейстерства Т.Молчанової, 1984-1989 рр.).

3 1989 р. – концертмейстер кафедри сольного співу у класах доцентів Н.Чубарової, М.Хмельницької, П.Криницької, М.Жишкович,  професорів – народної артистки України В.Чайки та заслуженої артистки України А.Дашак.

Неодноразово брала участь зі студентами кафедри у багатьох міжнародних конкурсах, зокрема: ім. С.Прокоф’єва (м. Маріуполь, 2000; лауреат А.Аліфанова та дипломант А.Скворцова), ім. Л.Ружицького (м. Глівіце, Польща, 2001; лауреати М.Калитяк, Н.Кузьменко), фестиваль-конкурс української пісні «Золоті трембіти» (м. Ужгород, 2003; дипломанти В.Андріїв, Н.Андріїв), конкурс камерних виконавців ім. Б.Гмирі (м. Київ, 2004; з П.Толстим), конкурс «Солов’їний ярмарок» ім. А.Солов’яненка (м. Донецьк, 2006; зі студентами І.Лесик, А.Перетягіною, Г.Паучок, І.Назаровим), конкурс «Мистецтво ХХІ століття» (Київ-Ворзель, 2006; лауреати І.Лесик, Г.Паучок). Виступала з лауреатами міжнародних конкурсів М.Рудь та Т.Іванівим у рамках фестивалю «Осінь музична» (м. Перемишль, Польща, 1997), з лауреатом міжнародного конкурсу С.Соловій у рамках святкувань «Дні Станіслава Людкевича в Ярославі”» (м. Ярослав, Польща, 1999) та лауреатом міжнародного конкурсу, солісткою Львівської філармонії Н.Дитюк з концертами у м. Варшава (Польща). Як концертмейстер та солістка Л.Пашук виступила у багатьох тематичних концертах з творів Ш.Чалаєва, М.Гречанінова, Е.Гранадоса, С.Барбера, Ф.Мендельсона, Н.Нижанківського та ін.,  у літературно-музичних вечорах (пам’яті Тараса Шевченка, Лесі Українки, Маркіяна Шашкевича, Юрія Липи, Олександра Олеся). Разом з М.Жишкович взяла участь у записах музичних програм на львівському телебаченні („Автограф”, „Історія одного романсу”). Л.Пашук – дипломант та лауреат міжнародних конкурсів: ім. С.Прокоф’єва (м. Маріуполь, Україна, 2000 р.) – диплом кращого концертмейстера;  ім. Л.Ружицького (м. Глівіце, Польща, 2001 р.) – диплом за відмінний акомпанемент; конкурс „Мистецтво XXI століття” (Київ-Ворзель, 2006 р.) – лауреат конкурсу у номінації „Мистецтво акомпанементу”.

[separator style=”fatty”]

Степан Соланський

Степан Соланський

Степан Соланський (нар. 1977 р.) – провідний концертмейстер кафедри академічного співу. У 1996 р. закінчив Ужгородське державне музичне училище ім. Д.Задора за спеціальністю фортепіано у класі викладача М.Сокач. У 1996–2001 рр. навчався у Львівській державній музичній академії ім. М.В.Лисенка за спеціальністю фортепіано у класі професора М.Кушніра, клас концертмейстерства професора Л.Ніколаєвої. Закінчив  асистентуру-стажування Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка за спеціальностю фортепіано у творчого керівника професора М.Кушніра. У 1987-1992 рр. був переможцем обласних конкурсів (композиція). У 1999-2008 рр. – лауреат та дипломант Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів: „Золоті трембіти” (1999 р.); „Солов’їний ярмарок” ім. А. Солов’яненка (2002 р.);  „Мистецтво ХХІ сторіччя” у номінації „кращий концертмейстер” (2005 р.); Т.Терен-Юськіва (2008 р.). З 1999 р. працює концертмейстером на кафедрі академічного співу та на кафедрі спеціального фортепіано, а з 2000 р. – на кафедрі оперної підготовки.  Працював у класах багатьох викладачів кафедри академічного співу (Л.Божко, А.Дашак, Т.Дідик, Л.Кривоцюк, А.Липника, В.Лужецького, О.Цигилика, М.Жишкович) і за цей час опанував вагомий обсяг репертуару вокальної музики. Постійно бере участь у концертах кафедри, активно працює як науковець: він є автором 5 наукових публікацій. У 2000-2008 рр. – учасник численних Всеукраїнських та Міжнародних науково-теоретичних конференціях: „Музика Тисячоліття”, „Молоді музикознавці України”, „Тенденції формування сучасної аудиторії в контексті взаємодії елітарної та масової музичної культури”, „Музичне мистецтво: проблеми сучасності”, „Музикознавчі студії – 2005”, „Музикознавчі студії – 2007”, „Феномен школи в музично-виконавському мистецтві”, „Людина і музика”.

 [separator style=”fatty”]

Оксана Дітчук

Оксана Дітчук

Оксана Дітчук (нар. 1979 р.) – випускниця Львівської державної музичної академії ім. М.Лисенка (2002р.). 3 2001 р. – концертмейстером на кафедрі академічного співу у класах викладачів: професора О.Врабеля, доцента Т.Дідик, ст.викл. О.Цигилика та ст. викл. А.Липника. У 2002-2004 рр. – концертмейстер хорової капели „Прометей”. Брала участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах вокалістів: ім. А.Дворжака в м. Карлові Вари, Чехія (солістка М.Жехович), ім. С.Монюшка у м. Варшава та ім. Ади Сарі у м. Нови Сонч, Польща  (соліст М.Герчак).

 [separator style=”fatty”]

Мар’яна Самотос

Мар’яна Самотос

Мар’яна Самотос (нар. 1980 р.) – провідний концертмейстер кафедри академічного співу. У 1999 р. закінчила Тернопільське музичне училище ім.С.Крушельницької (клас Н.Фрайт), у 2004 р. – Львівську державну музичну академію ім. М.В.Лисенка (клас професора М.Крушельницької), здобувши освітньо-кваліфікаційний рівень „магістр”. У 2005-2008 рр. – асистент-стажист по спеціалізації „фортепіано” у класі професора М.Крушельницької. За період навчання отримала стипендії ім. В.Барвінського (2003 р.) та Президента України (2004 р.). З 2002 р. працює концертмейстером у класах професорів Л.Божко та М.Логойди, доцентів Н.Свободи, Р.Вітошинського та В.Дударя, ст.викладачів Л.Кривоцюк та В.Лужецького. У 2002-2004 рр. активно співпрацювала з А.Ковалко (сьогодні – солістка камерної опери „Wien Staadsopera”), з якою у 2001 р. підготувала прем’єру вокальних циклів О.Козаренка „Сім струн” та „П’ять романсів”, камерно-вокальні твори М.Равеля, К.Дебюссі, Ф.Ліста, К.Шимановського, А.Шенберга, А.Берга, та ін. Концертмейстер тематичних концертів: твори Дж.Верді, Arie Antiche, барокові арії та імпресіонізм Solo per voi (солістка Я.Рак). Лауреат  багатьох  конкурсів у номінації „кращий  концертмейстер”, зокрема, ІІ Міжнародного молодіжного фестивалю  камерної та інструментальної музики ім. І.Вимера „Золота троянда” (2005 р.), Всеукраїнського конкурсу молодих  вокалістів Т.Терен-Юськіва (2006 р., 2008 р.), І Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів І.Маланюк (2007 р.), IV Міжнародного конкурсу вокалістів „Алчевський-дебют” (2007 р.). Учасник майстер-класів: з професорами  Київської національної музичної академії ім. П.Чайковського Н.Вітте (1996 р.) та Московської національної академії ім. П.Чайковського Т.Шебановою (Сянок, Польща, 2003 р.), з координатором Міжнародної асоціації педагогів співу М.Кеензе (2007 р.), із солісткою Варшавської камерної опери О.Пасічник (2002 р.), з народним артистом України С.П’ятничком (2008 р.). Постійно виступає як піаністка із сольними програмами в Україні та Польщі. Лауреат багатьох обласних та Всеукраїнських конкурсів піаністів, зокрема, Всеукраїнського конкурсу ім. В.Барвінського (1996 р., 1998 р.). 2003-2008 рр. – запис концертних програм на радіо. Записала компакт-диски: „Іван Франко і музика” (2003 р., солісти Т.Дзюбич, О.Громиш, Академічна заслужена капела „Трембіта”), „Співає Олександр Громиш” (2003 р.). Науково-дослідницька робота – „Коли душею клавішів торкнулась” (2001 р.), магістерська праця „Марія Крушельницька: творчий портрет” (2004 р.)