Балух Юліан Йосипович

Юліан Йосипович БАЛУХ (нар. 1940 р.) – доцент. З 1962 по 1968р. навчався на дириґентському факультеті Львівської державної консерваторії ім. М.В. Лисенка, де займався в класі оперно-симфонічного дириґування професора М.Ф. Колесси. Професійну дириґентську роботу Ю. Балух розпочав асистентом проф. М. Колесси – керівника симфонічного оркестру. В 1968-1974рр. за сумісництвом працює художнім керівником і диригентом Бібрського (Львівська обл.) народного симфонічного оркестру – лауреата багатьох обласних та республіканських фестивалів. В 1968-1976рр. він – викладач (з 1970р. – старший викладач) та дириґент-постановник оперного класу та оперної студії консерваторії. З 1976р. починає працювати на кафедрі народних інструментів,  очолюючи студентський оркестр українських народних інструментів. З 1991р. – доцент кафедри оркестрового дириґування. За роки роботи в оперній студії та оперному класі Ю. Балух здійснив ряд оперних постановок («Алєко»     С. Рахманінова, «Травіата» Дж. Верді, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, «Милана» Г. Майбороди). Під його орудою у Львові вперше прозвучали такі маловідомі в Україні твори, як «Історія солдата» І. Стравінського (1968р.), сцени з опери «Довбуш» С. Людкевича (1969р.), третя дія опери «Дідона і Еней» Г. Персела (1970р.).

Вагомим є внесок Ю. Балуха в справу розвитку студентського оркестру українських народних інструментів консерваторії. Під його керівництвом оркестр збагатився новими якостями звучання, значно розширився репертуар колективу, зріс виконавський рівень. Список випускників класів оперної підготовки та оркестрового дириґування доц. Ю. Балуха – це яскравий букет колоритних творчих особистостей, котрі тепер прикрашають діяльність багатьох оперних театрів, філармоній, творчих концертних колективів та мистецьких навчальних закладів.

За час роботи на кафедрі Ю. Балух підготував ряд науково-методичних розробок та наукових досліджень, серед яких – «Диригентські схеми в різних підручниках» (порівняльна характеристика), «Основні педагогічні принципи професора М. Колесси» та «Творчі портрети випускників класу професора М. Колесси».