- Навчання
- Розклад
- Організація навчального процесу
- Бакалаврат
- Магістратура
- Освітні програми
- Рейтинг успішності
- Студентське самоврядування
- Гуртожиток
- Онлайн оплата
- Оголошення про вакантні місця
- Гранти і соціальні програми
- Можливості працевлаштування
- Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти
- Дистанційне навчання у ЛНМА імені М.В. Лисенка
- Вступ
- Публічна інформація
- Про Академію
- Факультети
- Наука
- Спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій
- Дисертації та автореферати
- Науково-дослідна робота
- Конференції
- Наукові фахові видання
- Наукові видання Академії
- Публікації у наукових журналах, які індексуються у науково-метричних базах Web of Science i Scopus
- Перевірка текстів на плагіат
- Науково-методична рада
- Реєстрація в ORCID
- Студентське науково-творче товариство
- Аспірантура
- Творчість
- Напрями мистецької та наукової діяльності
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2023 рік
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2022 рік
- Інформація про основні творчі заходи у 2016-2021 роках
- “Україно – ми єдині!” – концертне турне джаз-бенду Академії в зоні АТО
- “ПОМІЖ СИРЕН” – концерти в рамках програми з підтримки ВПО та місцевих громад Львівської області
- Творчі колективи
- Конкурси і фестивалі
- Мистецькі події
- Майстер-класи
- Наші гості
Балух Юліан Йосипович
Юліан Йосипович БАЛУХ (нар. 1940 р.) – доцент. З 1962 по 1968р. навчався на дириґентському факультеті Львівської державної консерваторії ім. М.В. Лисенка, де займався в класі оперно-симфонічного дириґування професора М.Ф. Колесси. Професійну дириґентську роботу Ю. Балух розпочав асистентом проф. М. Колесси – керівника симфонічного оркестру. В 1968-1974рр. за сумісництвом працює художнім керівником і диригентом Бібрського (Львівська обл.) народного симфонічного оркестру – лауреата багатьох обласних та республіканських фестивалів. В 1968-1976рр. він – викладач (з 1970р. – старший викладач) та дириґент-постановник оперного класу та оперної студії консерваторії. З 1976р. починає працювати на кафедрі народних інструментів, очолюючи студентський оркестр українських народних інструментів. З 1991р. – доцент кафедри оркестрового дириґування. За роки роботи в оперній студії та оперному класі Ю. Балух здійснив ряд оперних постановок («Алєко» С. Рахманінова, «Травіата» Дж. Верді, «Євгеній Онєгін» П. Чайковського, «Милана» Г. Майбороди). Під його орудою у Львові вперше прозвучали такі маловідомі в Україні твори, як «Історія солдата» І. Стравінського (1968р.), сцени з опери «Довбуш» С. Людкевича (1969р.), третя дія опери «Дідона і Еней» Г. Персела (1970р.).
Вагомим є внесок Ю. Балуха в справу розвитку студентського оркестру українських народних інструментів консерваторії. Під його керівництвом оркестр збагатився новими якостями звучання, значно розширився репертуар колективу, зріс виконавський рівень. Список випускників класів оперної підготовки та оркестрового дириґування доц. Ю. Балуха – це яскравий букет колоритних творчих особистостей, котрі тепер прикрашають діяльність багатьох оперних театрів, філармоній, творчих концертних колективів та мистецьких навчальних закладів.
За час роботи на кафедрі Ю. Балух підготував ряд науково-методичних розробок та наукових досліджень, серед яких – «Диригентські схеми в різних підручниках» (порівняльна характеристика), «Основні педагогічні принципи професора М. Колесси» та «Творчі портрети випускників класу професора М. Колесси».