Микитка Тарас Остапович

Микитка Тарас Остапович (нар.1939р.) Народний артист України, професор.

У 1963 р. закінчив Львівську державну музичну академію ім. М.В.Лисенка у класі професора Колесси М.Ф.

1963 рік – суфлер Львівського державного академічного театру опери та балету.

1964-65р.р. – диригент Прикарпатського військового ансамблю пісні і танцю.

1965-68р.р. – Львівській  державний  академічний  театр опери та балету ім.Ів.Франка.

1968-71р.р. – диригент-стажист Київського державного академічного театру опери та балету ім.Т.Г.Шевченка ( кер.нар.арт.С.В.Турчак )

1971-74р.р. – диригент Донецького театру опери та балету.

1975-96р.р. – головний диригент Донецького театру опери та балету.

За період роботи в театрі здійснив біля 40 оперних та балетних вистав сред яких опери: “ Отело “ – Дж.Верді,” Кармен “ – Ж.Бізе, “ Фауст “  Ш.Гуно, “ Богема “, Чіо-чіо- сан “,” Тоска “ – Дж. Пуччіні, “ Андре Шеньє “  -У. Джордано, “ Запорожець за Дунаєм “, “ Ярослав Мудрий “  – Ю. Мейтус, “ Князь Ігор “, “ Іван Сусанін “.

Балети : “ Спартак “ – А. Хачатуряна, “ Лебедине озеро “ “ Лускунчик “ – П.Чайковського та інші.

З колективом театру із сольними виступами був на гастролях в Італії, Іспанії,США, Португалії, Німеччині, Болгарії, Азербайджані.

Отримав звання :

  1. Заслужений артист України – 1976 р.
  2. Заслужений діяч мистецтв України-1980р.
  3. Народний артист України -1990р.

З 1996 року на постійній роботі в Донецькій державній консерваторії ( згодом академії), де працював на кафедрі оркестрового диригування, вів студентській симфонічний оркестр та  оперний клас, в якому здійснив   постановки оперних вистав на сцені Донецького театру наступних опер:” Травіата “,” Богема “,

” Чіо-чіо- сан “, “ Дон Жуан “ ,“ Чарівна флейта “, “ Запорожець за Дунаєм “, “Фауст”, “ Євгеній Онегін “, “ Царева наречена “.

В  2014 р. до 200- річчя  від дня народження Т.Г.Шевченка підготовив перше прочитання опери “Шлях Тараса“- О. Руднянського , а на сцені філармонії з її оркестром і колективами музичної академії- великий концерт в рамках відзначення цієї дати.

За час роботи в музичній академії був незмінним головним диригентом  п’яти  конкурсів ім. А. Солов’яненка.

 З жовтня 2014 року працює у ЛНМА ім. М.В. Лисенка на посаді професора кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування .

Окрім педагогічної роботи в ЛНМА ім. М. В. Лисенка підтримує творчі зв’язки з Львівським національним театром опери та балету, беручи участь у конкурсах, як член жюрі та диригуючи операми “ Кармен “ Ж.Бізе,  “ Сільська честь “- Р. Леонкавалло, “Запорожець за Дунаєм“- С. Гулака- Артемовського, “Наталка Полтавка“ – М.Лисенка та концертами пам’яті Т.Г. Шевченка з колективом оперної студіїї ЛНМА ім. М.В.Лисенка.