Вітаємо Любомира Кушлика!

Кушлик3_600x398

08 грудня 2016 року відсвяткував 70-річчя видатний львів’янин п. Любомир Кушлик – етномузиколог та власник однієї з найбільших в Україні колекцій автентичних музичних інструментів, член Національної спілки композиторів України та Міжнародної ради традиційної музики при ЮНЕСКО.

Любомир Кушлик отримав класичну музикознавчу освіту: у 1966 році закінчив теоретичне відділення Львівського державного музичного училища, а в 1971 – історико-теоретичний факультет Львівської державної консерваторії ім. М.В. Лисенка, де навчався, з-поміж інших, й у видатних Станіслава Людкевича та Володимира Гошовського. Найбільшу частину свого життя (від 1973 до 2006 року) віддав роботі на різних посадах рідної alma mater, теперішньої Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка (старший викладач, доцент та майже 20-річний завідувач Кабінету народної творчості, нині – Проблемна науково-дослідна лабораторія музичної етнології). Та невичерпної енергії й ентузіазму ювіляра не забракло і для паралельної роботи у багатьох інших культурно-освітніх закладах Львова (1977–1991 – ведучий і автор сюжетів щомісячного тележурналу Львівського ТБ „Барви веселки”, 1982–1998 – організатор і керівник ансамблю й оркестру українських народних інструментів СШ № 8, 1995–2005 – викладач військово-диригентської кафедри Військового інституту ім. гетьмана П. Сагайдачного Національного університету „Львівська політехніка”; 2006–2011 – викладач факультету культури й мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка та ін.). І донині пан Любомир активно працює на кількох роботах – від 2010 року у фольклорно-етнографічній студії „Світлиця” Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, понад 2 роки проводить майстер-класи та експозиції виставок інструментів у Музеї народної архітектури та побуту у Львові “Шевченківський гай”, систематично бере участь у різноманітних громадських заходах і фестивалях.

Найбільші творчі досягнення Любомира Кушлика:

  • Унікальна приватна колекція автентичних музичних інструментів, переважно із західноукраїнського регіону, започаткована 1989 року, налічує більше 700 експонатів. На базі цієї колекції п. Любомир проводить постійні виставки, відкриті уроки та майстер-класи.
  • Інтенсивна збирацька робота (понад 70 експедицій, в яких згромадив близько 5 тисяч зразків народномузичної творчості).
  • Плідна педагогічна та громадська діяльність.
  • Важливий науковий доробок (близько 50-ти статей, тез, виступів на конференціях).

Найбільше, чим зараз переймається ювіляр – майбутнім власної колекції інструментів, адже й досі їй не знайшлося місця у жодному державному музеї чи культурній установі. Тож зичимо пану Любомиру, окрім міцного здоров’я та щасливих многих літ життя, ще й щасливої долі для його найдорожчого надбання та справи усього його життя – зібрання автентичних музичних інструментів!

Кушлик1_600x398