Requiem aeternam МАРІЇ КРИХ-УГЛЯР

У перший тиждень Великодніх Свят відійшла у вічність видатна особистість, музикант, професор, педагог з Божої ласки Марія Юріївна Крих-Угляр. Вона походила зі знаної музичної родини Крихів – Любчаків, була похресницею Василя Барвінського, його ученицею, а також вихованкою прекрасних педагогів Лідії Голембо і Олександра Ейдельмана. Її яскравий талант, неповторна харизма проявились в багатьох сферах – виконавській, організаційній, але найбільше – у педагогічній. Вроджена музикальність, виняткова интелігентність, широка ерудиція і дар любові щасливо поєднались в ній, і Марія Юріївна щедро передавала скарби свого таланту численним учням, яких вона щиро любила як своїх дітейі переймалась їх долею. Етелла Чуприк, Ірина Пижик, Галина Блажкевич, Оксана Менцінська,  Ольга Борзенко, Жанна Микитка, всього понад сто учнів і студентів перейняли її “образ музики” як образ досконалої гармонії і шляхетних почуттів. Вона і сама була такою шляхетною дамою надзвичайної вроди, втіленням романтичної натури з belle epoque. В історії української музики вона займе гідне місце в пантеоні піаністів-педагогів, а у серці всіх, хто її знав і любив – смуток і світлу пам’ять.