Повернутись до усіх Новин

VIVAT, AMADEUS!

VIVAT, AMADEUS!

2-5 березня 2019 року в Харкові відбувся IXМіжнародний конкурс концертмейстерів «AMADEUS». Це єдине музичне змагання у європейському просторі, де на першу сходинку виконавського тандему поставлено піаніста-концертмейстера. Конкурс «AMADEUS» має вже усталені традиції, свій формат,  обов’язковий твір для виконання (без сумніву це твір В.А.Моцарта!) а головне – високо підтримує  статус професії піаніста-концертмейстера, яка є однією з найважливіших у музичному мистецтві.

Адже сучасне виконавство аж ніяк не можна уявити без участі цього музиканта: жодний оперний чи балетний спектакль, виступ хору або ж музичний конкурс, функціонування виконавських кафедр  музичних закладів тріади: ДМШ–музичний коледж/ училище–вищий навчальний музичний заклад не можуть відбутися без його попередньої роботи. Піаніст-концертмейстер повинен володіти особливими фаховими якостями, пов’язаними з необхідністю інтенціювати слухову та візуальну увагу на інший об’єкт: виконуючи свою партію, бути у контакті з солістом або диригентом, орієнтуватися на їхню гру чи жест; відчувати себе частиною цілого у виконавському дуеті з інструменталістом чи вокалістом, «оркестром» – у театрі опери та балету.

На противагу солістові, преференцією якого є  процес поступового вивчення твору, існування етапу  «дозрівання» концертної програми, піаніст-концертмейстер зобов’язаний досконало володіти нотним текстом від самого початку співпраці з солістом, поєднуючи своє виконання з допомогою солісту у вивченні партії, володіючи високими реактивними властивостями на спільний виконавський процес. Кожний соліст усвідомлює важливість творчої підтримки піаніста-концертмейстера, а надто в умовах підготовки концертних програм, що передбачає не лише технічну оснащеність піаніста, а й вміння чутливо налаштовуватися на соліста, сприймати його, щоразу створюючи спільний переконливий виконавський образ.

Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка  на Міжнародному конкурсі  «AMADEUS» представляла потужна група піаністів-концертмейстерів і солістів.

НАШІ  ПЕРЕМОЖЦІ:

ШАХРАЙЧУК МАРІЯ– лауреат 2 премії (клас доц. Липецької М. Л.).
Солістка: Катерина Шалайська (клас проф. Шутко Л.О.).
ПОЛІЩУК КАТЕРИНА– лауреат 2 премії (клас доц. Басси О.М.).
Солістка: Аліна Бершацька (клас проф. Когут О. Й.).
САПУГА ВЕРОНІКА– дипломантка (клас ст.викл. Ксьондзик О.І.).
Солістка: Ірина Максимів (клас проф. О.Когут).
САЛТИКОВА ОЛЕКСАНДРА– дипломантка (клас ст.викл. Ксьондзик О.І.). Соліст: Назарій Федитник (клас камерного співу проф.М. Логойди).
ЗІМОВИЧ ВІКТОРІЯ– дипломантка (клас доц.Басси О.М.).

Солістка: Наталя Цеслів (клас проф. Когут О.Й.).

Вітаємо і бажаємо подальших творчих перемог !

ТЕТЯНА МОЛЧАНОВА,

професор, доктор мистецтвознавства,

завідувач кафедри концертмейстерства ЛНМА ім. М.Лисенка,

член журі Міжнародного конкурсу концертмейстерів «AMADEUS»

YAR_0528
15517863208591551786321745