Остап Майчик

Майчик Остап Іванович – Заслужений діяч мистецтв України (2008). Професор. Проректор з науково-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків. Кандидат мистецтвознавства (2010, дисертація: «Композиторська творчість західноукраїнський хорових диригентів-практиків другої половини ХХ ст.»). Закінчив ЛДМУ ім. С.Людкевича [клас фортепіано Л. Єфіменко], Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка (тепер – Львівська національна музична академія ім. М.Лисенка, 1991 [клас фортепіано З.Стернюк, клас концертмейстерства О.Бонковської, клас камерного ансамблю Л.Онищенко]). Від 1991 року – концертмейстер відділу хорового диригування Львівського державного музичного училища ім. С.Людкевича [ЛДМУ] (класи І.Майчика, В.Яциняка); від 1994 року – викладач відділу спеціального фортепіано ЛДМУ ім. С.Людкевича. 1994-1997рр. – учасник вокально-інструментального ансамблю «Ватра», 1997-2002рр. – учасник вокально-інструментального ансамблю «Оксана» (солістка – народна артистка України Оксана Білозір). З 2005 року – начальник відділу міжнародних зв’язків і концертної діяльності Львівської державної (національної) музичної академії ім. М.Лисенка [ЛД(Н)МА]. Від 2007 року веде клас вокального ансамблю кафедри академічного співу ЛНМА ім. М.Лисенка.

Виступав зі співаками: народними артистами України В.Ігнатенком, О.Білозір, І.Білозіром, С.П’ятничком; народним артистом України В.Яциняком (керівник «Галицького камерного хору»), заслуженим артистом України М.Блощичаком (мультиінструменталіст: народні духові інструменти, кларнет, саксофон).

У складі вокально-інструментального ансамблю «Зорепад» гастролював в Австралії (1991, Мельбурн, Брісбен, Перт, Сідней, Канберра, Аделаїда), Канаді (1992-1994, Торонто, Оттава, Тандер Бей, Калгарі), Австрії (2002, Гессен), Німеччині (2002, Мюнхен), Китаї (2008, 2011, 2013, 2014 Пекін, Шанхай, Лішен).

З 2010 року художній керівник популярного чоловічого вокального ансамблю «LaVIVo».

Має низку відео і аудіо записів.

• «Авторські концерти І.Майчика» (1987-2002. Солісти: народний артист України І.Захарко, В. Ігнатенко, В.Матвіїв, В.Паславський);
  • компакт-диск (2009, «І.Майчик. Солоспіви, романси, вокальні ансамблі». Солісти: народний артист України С.П’ятничко, вокальні ансамблі у складі студентів ІІІ-ІV курсів ЛДМУ ім. С.Людкевича, студентів ІІ курсу ЛНМУ ім. М.Лисенка).

Основні публікації:

• Монографія «Моя пісня тобі і мій спів…». – Львів, 2008 (про життєвий і творчий шлях І.Майчика); статті про творчість композиторів-практиків Закарпаття та Буковини;
  • «Взаємозумовленість мистецького внеску та практичної діяльності хорового діяча» // Наукові збірки ЛНМА ім. М.Лисенка. Музикознавчі студії-2010: Зб.статей. – Вип. 22. – Львів: Сполом, 2010. – С.270-281;
  • «Композиції на шевченківські тексти у творчій діяльності Івана Майчика» // Вісник Прикарпатського університету: Мистецтвознавство. – Івано-Франківськ, 2012. – Вип. 24-25. – С. 319-324;
  • «Жанрово-стильові прочитання поезії Б.-І. Антонича та Т. Шевченка у вокальних ансамблях І.Майчика» // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка: Серія: Мистецтвознавство. – Тернопіль, 2011. – Вип. 2. – С. 78-83;
  • «Педагогічна діяльність Івана Майчика та її проекція на композиторську творчість» // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка: Серія: Мистецтвознавство. – Тернопіль, 2012. – Вип. 3. – С. 84-90;
  • «Формування засад регіональної традиції в хоровій творчості композиторів-практиків Закарпаття другої половини ХІХ – початку ХХ ст.» // Музикознавчі студії інституту мистецтв Волинського національного університету ім. Лесі Українки та Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського: зб. наук. пр. – Луцьк, 2012. – Вип. 10. – С. 368-380.