- Навчання
- Розклад
- Організація навчального процесу
- Бакалаврат
- Магістратура
- Освітні програми
- Рейтинг успішності
- Студентське самоврядування
- Гуртожиток
- Онлайн оплата
- Оголошення про вакантні місця
- Гранти і соціальні програми
- Можливості працевлаштування
- Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти
- Дистанційне навчання у ЛНМА імені М.В. Лисенка
- Вступ
- Публічна інформація
- Про Академію
- Факультети
- Наука
- Спеціалізована вчена рада із захисту дисертацій
- Дисертації та автореферати
- Науково-дослідна робота
- Конференції
- Наукові фахові видання
- Наукові видання Академії
- Публікації у наукових журналах, які індексуються у науково-метричних базах Web of Science i Scopus
- Перевірка текстів на плагіат
- Науково-методична рада
- Реєстрація в ORCID
- Студентське науково-творче товариство
- Аспірантура
- Творчість
- Напрями мистецької та наукової діяльності
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2023 рік
- Звіт про концертну діяльність Академії за 2022 рік
- Інформація про основні творчі заходи у 2016-2021 роках
- “Україно – ми єдині!” – концертне турне джаз-бенду Академії в зоні АТО
- “ПОМІЖ СИРЕН” – концерти в рамках програми з підтримки ВПО та місцевих громад Львівської області
- Творчі колективи
- Конкурси і фестивалі
- Мистецькі події
- Майстер-класи
- Наші гості
Історія Академії
Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка – найстаріший в Україні музичний заклад вищої освіти і один з найдавніших в Європі.
В 1796 році Юзеф Ельснер, майбутній вчитель Ф. Шопена, організував у Львові «Музичну академію», яка згуртувала кращі виконавські сили для концертної діяльності. Cпеціальний музичний заклад під назвою «Інститут співу при товаристві Св. Цецилії»̈, як прообраз сучасної академії, почав діяти у Львові ще в 1826 р., і заснував його син геніального австрійського класика Вольфганга Амадея Моцарта – Франц-Ксавер, який був центральною постаттю галицького музичного життя впродовж тридцяти років. На цій основі згодом виникло Галицьке музичне товариство (Galizischer Musik-Verein). При товаристві в 1839 р. організовано «Інститут музики» Галицького музичного товариства, яким керував австрійський музикант Йоганес Рукґабер.
З 1844 року “Інститут музики” став повноцінно функціонувати як багатопрофільний музичний навчальний заклад, про що свідчить офіційний державний реєстр “Schymatismus” за 1844 р., розділ “Заклади освіти і викладання (Unterrichts- und Bildungs – Anstalten)”.
Революційні події «Весни народів» 1848-1849 рр. призупинили діяльність Інституту Музики і лише в 1853 р. при відновленому Галицькому музичному товаристві вдруге відродилась діяльність цього музичного навчального закладу вже як Консерваторії. Першим директором консерваторії у Львові знову став вже згаданий Йоганнес Рукгабер, другим – учень славетного Шопена відомий піаніст і композитор Кароль Мікулі.
Від 1903 року у Львові розгорнув свою діяльність Вищий музичний інститут імені М. Лисенка, засновником та першим директором якого був політик, громадський діяч та композитор Анатоль Вахнянин. У міжвоєнному двадцятиріччі у Львові виникла ще одна консерваторія – ім. К. Шимановського. Крім консерваторій, у Львівському університеті від 1911 року функціонував Інститут музикологіı̈, який очолив Адольф Хибінський. В 1939 році на основі об’єднання цих навчальних закладів створено Львівську державну консерваторію, якій в 1944 році присвоєно ім’я Миколи Лисенка. В 1992 році консерваторію перейменовано у Вищий музичний інститут ім. М. Лисенка, у 2000 році – у Львівську державну музичну академію імені М. В. Лисенка, яка в 2007 році Указом Президента України від 13 вересня 2007 р. № 863 отримала Національний статус.
Нині Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка є провідним державним музичним закладом вищої освіти України, унікальним надбанням національної культури, який за результатами своєї діяльності здобув загальнодержавне та міжнародне визнання.