Кафедра джазу та популярної музики

Кафедра джазу і популярної музики ЛНМА ім. М. Лисенка готує кваліфікованих музикантів, фахівців сучасного джазового виконавства – сольного, ансамблевого (комбо), оркестрового (біг-бенд), які вільно володіють технікою імпровізації, навичками концертної, організаційної і педагогічної діяльності, орієнтуються в музичних стилях і жанрах, особливостях української популярної музики та напрямках розвитку джазу у світовій та національній музичній культурі.

Кафедра випускає бакалаврів і магістрів музичного мистецтва, виконавців і викладачів джазового саксофона, тромбона, труби, гітари, бас-гітари, ударних інструментів, фортепіано, вокалу, артистів джазового оркестру (біг-бенду), ансамблю (комбо), а також диригентів джазового оркестру (біг-бенду). Здійснює прийом і на інші інструменти, зокрема, джазова скрипка, акордеон.

Викладачами кафедри створені сприятливі умови максимальної реалізації творчої ініціативи студентів, вдосконалення виконавської майстерності та формування художнього смаку, культури інтонування, здатності самостійно мислити і критично оцінювати явища мистецтва.

Історія створення кафедри

Успіхи джазового і фестивального руху, помножені на міцні традиції джазового та естрадного музикування у Львові, зумовили активний розвиток ще однієї такої необхідної джазової складової – освітньої. Від 2014–15 років в місті функціонує повноцінна трирівнева модель джазової музичної освіти. Середня її ланка – відділ музичного мистецтва естради у музичному училищі ім. С. Людкевича, існувала ще від 1987 року. Шлях до вищої ланки – кафедри при ЛНМА ім. М. Лисенка – розпочався організацією факультативу естради і джазу у 2014 році. Показово, що в той же час відкрилась «Школа джазу та сучасної музики», утворена в результаті багаторічної едукаційної та культурної місії Мистецького об’єднання «Дзиґа», фестивалю «Jazz Bez» та середовища «Джаз Клубу».

В Музичній академії координатором нового освітнього напрямку виступив проректор з науково-педагогічної, виховної роботи та міжнародних зв’язків Остап Майчик, і з 1 вересня 2015 року повноцінну роботу розпочала кафедра джазу і популярної музики (початкова її назва – кафедра музичного мистецтва естради і джазу). Провідними викладачами та ідейними натхненниками обох нових потужних джазових осередків стали талановиті музиканти гурту «ShockolaD»: Ігор Гнидин (ударні) та Анастасія Литвинюк (фортепіано). Вони ж є представниками України, співорганізаторами і координаторами найстаршої польської міжнародної джазової літньої школи в місті Ходжеж, яка існує вже близько пів століття.

Новостворені джазові освітні осередки охопили різні категорії музикантів – початківців і практикуючих, любителів і професіоналів. У «Школі джазу та сучасної музики» не існує вікових обмежень, а процес навчання спрямований на опанування навичок спільного музикування і творення музики, акцент ставиться на живій джазовій комунікації, мистецькій свободі та імпровізаційності, яка є суттю і квінтесенцією джазу. Таким чином, у джазовій школі шлях «від парти до сцени» є найкоротшим, бо навчання завжди поєднується з практикою – на джемах, фестивалях, концертах.

Щорічні заходи по кафедрі джазу та популярної музики
  1. Всесвітній день джазу 30 квітня. Участь. (Львівська філармонія імені М. Скорика);
  2. Міжнародний фестиваль джазу Leopois Jazz Fest 22-27 червня. Участь у фестивалі, серія майстеркласів;
  3. Міжнародний джазовий форум “JAZZ SCIENE”. 3-5 грудня. Участь, круглий стіл, присвячений проблемам розвитку національної джазової культури;
  4. Участь у міжнародному фестивалі Jazz Bez 3-5 грудня;
  5. Christmas по Львівські 25 грудня. Участь;
  6. Кафедральний конкурс на краще виконання джазових стандартів 29.10.

Кафедра джазу та популярної музики при ЛНМА ім. М. Лисенка готує «вищу лігу» джазменів – виконавців, композиторів, віртуозів, що гідно представлятимуть Україну у світі, відтак, завданням кафедри є розбудова і відродження на високопрофесійній основі джазових традицій Львова. Вже сьогодні студенти кафедри ведуть активне концертне, конкурсно-фестивальне життя, є переможцями престижних конкурсів, авторами власних композицій і аранжувань, проектів і сольних програм.

Викладацький склад

Творчі колективи: Біг-Бенд

Творчі, наукові та навчальні проекти: