Міжнародний тренінг педагогів у Будапешті

8–11 вересня 2021 р., м. Будапешт (Угорщина)

Проєкт Folk_ME підходить до завершення. Міжнародна команда (Угорщина – Фінляндія – Україна) виконала поставлені завдання і невдовзі для загалу запрацює відповідний сайт із музичним фольклорним контентом. Поки що ж його було спершу дбайливо розроблено та наповнено, згодом апробовано в навчальному процесі середньої школи трьох країн, а також обговорено отримані результати в процесі кількох тренінгів. Усе це ми регулярно висвітлювали на сторінці нашої лабораторії.

Заключний міжнародний тренінг проходив протягом 8–11 вересня у Будапешті за організації наших основних грантодавців з угорської сторони (керівник проєкту – Міклош Бот). На жаль, через карантинні обмеження фінська команда брала участь дистанційно. Основну діяльність під час тренінгу і результати своєї роботи продемонстрували угорці та українці.

Українську сторону представляли науковці львівської лабораторії (Юрій Рибак, Лариса Лукашенко, Ліна Добрянська, Вікторія Ярмола) та четверо педагогів з музичних коледжів, відібраних для участі в проєкті: (Віра Рибак – Рівне, Віра Мадяр-Новак – Ужгород, Світлана Цимбалюк – Хмельницький, Роман Скобало – Львів). Роль перевізника випала на долю Романа Турянина – учасника відомої вокальної формації «Піккардійська терція». Роман з інтересом приєднався до роботи в тренінгу, відтак отримав важливий досвід поглибленого знайомства з фольклорними матеріалами.

Основна діяльність під час насиченої тренінгової програми полягала у звітності за період дворічної роботи, окрему частину склали різноманітні майстер-класи та брейнштормова активність. Дуже пізнавальними були відвідини двох потужних угорських архівів – у Будинку спадщини (Heritage House) та Інституті музикології (Institute for Musicology).

Слід відмітити, що результати діяльності українців були оцінені найвище. Основні наші здобутки: запис музичного контенту та опрацювання його для сайту, фольклористичні експедиції, національні тренінги, видання методичних рекомендацій. Тому, користаючи з нагоди, дякуємо за блискучу роботу всій нашій команді! Після закриття проєкту, яке відбудеться вже за місяць, планується поширити здобуті результати в освітньому середовищі, а також для загалу. Про це повідомимо окремо.