Байло Наталія Павлівна

Байло Наталія Павлівна (нар. 1957р.) – доктор філософії, кандидат наук з державного управління, старший викладач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування ЛНМА імені М.В.Лисенка.

      Закінчила Львівську державну консерваторію імені М.Лисенка по класу хорове диригування (1975-1980 рр.) у класі доцента Анткова М.М. та ст.викладача Амбарцум’яна С.Г.

       Почала працювати у Львівському фаховому коледжі культури і мистецтв з 1980 р. викладачем хорових дисциплін та керівником учбового хору. Одночасно працювала в капелі бандуристів «Галичанка» хормайстром (1980 – 1982 рік).

       З 1980-1984рр. помічник хормайстра Хору викладачів і аспірантів ЛНУ ім.І.Франка.

       З  1998 р. – як викладач-методист (по нині) видала компактно-інформаційний посібник з предмету «Хорова література» (ч.1) для студентів  мистецьких закладів України та диригентів аматорських хорів. Львів, Метод.кабінет ЛОДА, Львів, 1998. – 55с.

       Завідувачка відділом народного пісенного мистецтва ЛККіМ (2009 – 2013 рр.).

      Активно впроваджувала інноваційні технології у навчальний процес коледжу. Здійснювала керівництво написанням навчальних та робочих програм. Проводила тематичні виступи учбового хору. Підготувала багато студентів, лауреатів міжнародних фестивалів і конкурсів.

      З 2009 по 2013рр. ст. викладач Київського Нац.Університету Культури і Мистецтв (Львівська філія), де викладала предмети «Управління персоналом», «Менеджмент культури», «Історія музики», «Основи наукових досліджень».

      У 2013 р. захистила дисертацію на тему: «Державна політика у сфері музичної культури України (регіональний аспект)», вела активну  діяльність означену написанням багатьох наукових статей, присвячених формуванню державної стратегії управління розвитком музичної культури в Україні.

     Виступала  у наукових конференціях на теми державного управління розвитком музичної культури України.

     З 1913 р. – старший викладач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування ЛНМА ім.М.Лисенка.

     Бере участь у наукових міжнародних наукових конференціях, рецензувала музичні збірки: на музику В.Павенського, укладена Гобою О. (2021р.),  муз.збірки вокальних ансамблів для виконання джазовими колективами(Держ. Наук.-метод.центр змісту культурно-мистецької освіти» (2021р), збірки навчального репертуару «Човен моїх надій» укладені Марчук Є.С. (2021р.).

    Педагогічна діяльність представлена керівництвом бакалаврськими та магістерськими роботами, рецензуванням наукових робіт, написанням навчальних програм «Керівництво аматорським хором», «Керівництво дитячим хором» ЛНМА  та робочих навчальних програм ЛФККіМ з предметів «Хорова література», «Навчальна практика по спеціалізації», «Диригування» і т.д.

     Особливо цікаво та креативно  викладачем Байло Н.П. проводиться робота з керівництва практикою студентів з дитячим хором ДМС при ЛНМА ім.М.Лисенка.