Любава Сидоренко

Любава Сидоренко – українська композиторка, заслужена діячка мистецтв України, відзначена низкою національних та міжнародних премій: ім. Л. М. Ревуцького, ім. Б. Лятошинського, стипендіями фундації “Ernst von Siemens Musikstiftung” (м. Мюнхен, Німеччина). Вона є вихованкою Юрія Ланюка у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, кандидатом мистецтвознавства (2009). За роки навчання в Музичній Академії була стипендіатом Президента України та стипендії ім. Олега Криси, двічі ставала лауреатом міжнародного конкурсу композиції Gradus ad Parnassum, стажувалась за програмою Gaude Polonia у Краківській музичній академії, клас композиції професора Збіґнєва Буярського.

У 2004 році швейцарське видавництво Sordino уклало з Любавою Сидоренко контракт на видання її камерних композицій. Твори композиторки внайширшому спектрі жанрів — від симфонічної, камерної до електронної музики – записані на 4-х компакт-дисках, увійшли до фондових записів Українського, Польського та Німецького радіо та телебачення, звучать у багатьох країнах світу. За останні кілька років вона яскраво заявила про себе оригінальними прем’єрами, серед яких найважливішими є студійне виконання та запис симфонії Ab initio на замовлення баварського радіо Bayerischer Rundfunk оркестром Bamberger Symphoniker, а також прем’єрні виконання на таких знаних у цілому світі фестивалях, як «Варшавська осінь» (м. Варшава, Польща), «Оксамитна куртина» (м. Краків, Польща), «Трибуна сучасних жіноккомпозиторів-2007» (м. Кельн, Німеччина), та «Прем’єри сезону» (м. Київ), «Контрасти» (м. Львів), «Два дні і дві ночі» (м. Одеса) тощо.

Симфонія Ab initio є дипломною роботою авторки, написана 2004 року і вперше прозвучала у виконанні оркестру Леополіс під батутою Оксани Линів. Згодом її виконували у Києві на фестивалі «Київ Музик Фест» (диригент Вікторія Жадько) та у Львові (диригент Станіслав Веляник). Із польським віолончелістом та диригентом Анджеєм Бауером українську композиторку єднає особлива співпраця, адже саме на його замовлення вона написала один із найцікавіших своїх творів – Oktagon для октету віолончелей, що вперше прозвучав у виконанні варшавської групи Cellonet (мистецький керівник — Анджей Бауер) під час XII Radziejowickich spotkań (м. Раджєйовіци, Польща). У 2013 році, на прохання польського кінорежисера Богдана Батруха, авторка створила навіяну образами природи електроакустичну композицію «Дощ», яка доповнює візуальний ряд. Від 2015 року активно співпрацює з польсько-українською фундацією ім. І. Я. Падеревського (Polsko-Ukraińską Fundacją imienia Ignacego Jana Paderewskiego), результатом чого стало запрошення до Львова Анджея Бауера, який дебютував як диригент на відкритті IV Міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського», виконуючи зокрема, «Ab initio» Любави Сидоренко.

Основні твори

Основні наукові публікації