Віктор Камінський

Віктор Камінський — український композитор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, проректор з наукової роботи, професор, голова Львівської організації Національної спілки композиторів України.

Народився 1953 року на Тернопільщині. У 1977 році закінчив композиторський факультет Львівської державної консерваторії імені М.В.Лисенка у класі Володимира Флиса, в 1983-85 рр. навчався в асистентурі-стажуванні при Московській державній консерваторії
ім. П. І. Чайковського в класі Тихона Хрєннікова. У 1977-78 р. працював викладачем Рівненського інституту культури, з 1978 р. працює в Львівській державній консерваторії (нині Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка) на кафедрі композиції

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2005), лауреат премії імені Миколи Лисенка (2000), лауреат премії імені Станіслава Людкевича (2004), професор (2002), Заслужений діяч мистецтв України (1995),  лауреат почесної відзнаки Республіки Польща “Заслужений для польської культури”.

Творчий шлях Віктора Камінського відзначається стрімкою еволюцією як стильових напрямків, так і жанрових пріоритетів: почавши як прихильник нововіденської стилістики та пізнього Скрябіна, він вже в другій половині 1970-х років захопився ідеалами “нової фольклорної хвилі” та інтересом до пісенного жанру. На переломі 1980-х – 90-х років наступає “театральний період” у його творчій діяльності, позначений активною співпрацею з Львівським державним академічним драматичним театром імені Марії Заньковецької. Із середини 1990-х творчість Віктора Камінського позначена трьома основними напрямками: духовна музика, представлена як канонічними жанрами (Літургія, Акафіст, Утреня та ін.), так і пара літургійними, кантатно-ораторійна-творчість та камерно-інструментальна творчість. Також Віктор Камінський є автором першого в Україні підручника з Історії електронної та комп’ютерної музики і розробником одноіменного навчального курсу.

Основні твори

Записи на YouTube

Список наукових та творчих публікацій