Камерний оркестр «Академія» на міжнародному форумі „Бескиди без кордонів”

З надзвичайним успіхом проходять концерти камерного оркестру «Академія» в Польщі, які проводяться в рамках міжнародного піаністичного форуму „Бескиди без кордонів”. Дванадцять років поспіль цей славний колектив, якому в 2019 році виповнилося 60 років, є центральною фігурою без перебільшення унікального явища, аналогам якого немає в Європі і в цілому світі. Унікального тим, що впродовж 10 днів до м. Сянок (РП) з’їжджаються учні, студенти-піаністи з Європи і не тільки. В цьому році учасники Форуму прибули з України, Польщі, Словенії, Іспанії, Японії, Білорусії, Росії.

Впродовж 10 днів проводять майстер класи видатні професори-піаністи сучасності: Ярослав Джавецкий, Міхаїл Воскресенский, Ямамото Такаші, Віра Носіна, Анджей Ясінский, Ігор Оловніков. Кульмінацією цього міжнародного дійства став виступ всесвітньо відомої 92 річної піаністи, лавреатки Першої премії конкурсу імені Ф. Шопена (1954р) Лідії Ґрихтолувни, яка блискуче , надзвичайно майстерно і проникливо виконала 23-й  ля-мажорний фортепіанний  концерт В. А. Моцарта в супроводі камерного оркестру „Академія“ під орудою народного артиста України, професора Ігоря Пилатюка.

Кращі учасники міжнародного форуму мають унікальну можливість виступати в супроводі оркестру „Академія“. Доречно сказати що майже 30 років беззмінним концертмейстром цього студентського оркестру, студентського, але надзвичайно високопрофесійного, з яким виступали видатні музиканти сучасності (Г. Кремер, Б. Которович, Т. Грінденко, В. Співаков. Л. Шутко, Тріо „Київ“ в складі Н. Пилатюка, В. Винницького, Н. Хоми та багато, інших видатних майстрів сцени) – є народний артист України, професор А. Микитка.

Цей піаністичний форум унікальний є ще тим, що солісти, а їх порою буває в одному концерті 5-8, постійно змінюються. Єдина репетиція проходить безпосередньо перед концертом. 65 солістів за 10 виступів! Унікальне явище! Трудно уявити, якою майстерністю повинен володіти кожен учасник оркестру, диригент, щоб з однієї репетиції виступити перед вимогливою публікою! Адже усі концерти платні, а зали – переповнені! На думку фахівців, преси, якої чимало, з цим завданням камерний оркестр ЛНМА імені М. Лисенка справляється блискуче! Ще б пак! Адже в іншому випадку – просто б не запрошували! Концерти проходять практично по усій Польщі: Ярославль, Стальова Воля, Сянок, Мельци, Кельци, Варшава. За 12 років участі в міжнародному піаністичному форумі „ Бескиди без Кордонів” колектив заграв понад 100 концертів, виступав практично в усіх найпрестижніших залах Польщі!

Чудовий подарунок рідній Альма Матер до її 175-ти річчя і до славного Ювілею камерного оркестру „Академія“. Вічно молодому Оркестру,   якому-60! Віват Академія! Віват ОРКЕСТР!!!

БаскидиПісля виконання концерту Моцарта kv488 з польською піаністкою
Лідією Грехтуловною (92 роки), оркестр “Академія”
Міжнародний Форум піаністів м. Санок (Польща)