Повернутись до усіх Новин

НА ПОШАНУ ПАДЕРЕВСЬКОМУ

НА ПОШАНУ ПАДЕРЕВСЬКОМУ

Під такою назвою у Варшаві 6 листопада 2017 року відбувся урочистий концерт з нагоди дня народження Ігнаци Яна Падеревського, видатного польського композитора та громадського діяча на відкритті VI Міжнародного фестивалю «ІІВідкриваємо Падеревського». Учасники концерту Львівський камерний оркестр «Академія» (на цей час, як Фестивальний оркестр «Падеревскі»), солісти Маріанна Гумецька (фортепіано), Людмила Осташ (сопрано). Диригував Ігор Пилатюк (керівники оркестру М.Скорик і А.Микитка). В програмі твори І.Падеревського, М.Скорика. Концерт відбувся в Базиліці Архікатедрального собору Св.Яна Хрестителя, в якому поховано видатного сина польського народу, в присутності представників польського уряду і під патронатом Віце-маршалка Сенату Республіки Польша п.Марії Коц.

Виконання кожного твору тепло приймала численна аудиторія, а виступи солістів викликали ентузіазм та овації. Напередодні відбувся ще один концерт з цією програмою в старовинному костелі гостинного міста Пултуск під Варшавою, які гостинно надали нам проживання в старовинному замку. Слід додати, що співпраця з керівництвом польсько-українського товариства Я.Падеревського п.Адамом Бала та п.Маріанною Гумецькою продовжується вже декілька років. В 2015 році оркестр «Академія» разом з колективом нашого навчального закладу брав участь в урочистостях з нагоди надання видатному композиторові сучасності К.Пендерецькому Почесного звання Doctor Honoris Causa та під орудою Маестро виконував його твори, а в серпні 2017 року група наших студентів, членів оркестру «Академія» долучилися до музичних «майстер-курсів» в м. Пултуск під орудою професорів з Варшави.

Вже за тиждень розпочнеться Фестиваль «Відкриваємо Падеревського» у Львові. І цей незаперечний факт участі наших академічних колективів і солістів в цій імпрезі (та в багатьох інших міжнародних проектах), свідчить про високий виконавський рівень та міжнародне визнання.

                                                                            Проф. Артур Микитка

p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9