Повернутись до усіх Новин

ПЕРША КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ НАРОДНОЇ МУЗИКИ

ПЕРША КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ НАРОДНОЇ МУЗИКИ

Першого грудня у стінах Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка відбулася Перша конференція молодих дослідників народної музики. Ця подія зібрала багатьох студентів середніх та вищих навчальних закладів з різних куточків України і не тільки. Її учасниками стали шанувальники музичного фольклору зі Львова, Києва, Тернополя, Хмельницького, Харкова, Рівного і, а також, що варто спеціально відзначити, з Мінська (Білорусь). Через ускладнення ситуації в країні не змогли приїхати гості з Дніпра та Вінниці.

На конференції прозвучали доповіді, в яких були заторкнуті різні актуальні питання: це й історія провідних фольклорних осередків, і портрети видатних народних виконавців, і студії з етнографії, і реферати, присвячені регіональній специфіці та мелотипології жанрів обрядового фольклору, а також синтезу фольклору з сучасними течіями популярної музики. Географія досліджень охопила майже всю територію України, зокрема, і малодосліджені її регіони. До початку роботи Конференції були опубліковані матеріали та тези її учасників.

Усі студенти та магістранти продемонстрували хороші наукові результати і, що не менш важливо, неабияке щире зацікавлення своєю роботою. Виступи супроводжувались інформативними презентаціями, унікальними записами студентських експедицій та живим виконанням народномузичних творів. Захід транслювався у мережі Facebook, завдяки чому долучитися до роботи могли всі охочі далеко поза межами конференційної зали. Ознайомитися з виступами можна й сьогодні на онлайн-сторінці Кафедри музичної фольклористики та ПНДЛМЕ.

За результатами таємного голосування кращих учасників нагороджено дипломами, а інших – відзначено грамотами. Однак відзнаки – швидше умовність, адже найкраща нагорода – це враження та досвід, отримані під час спілкування з однодумцями. Важливим у підсумку роботи конференції було прийняття спільної резолюції про підтримку розвитку навчального процесу на рівні середньої та вищої ланки освіти, оскільки останнім часом спостерігаються вкрай негативні тенденції скорочення навчальних предметів фольклористичного фаху та об’єднання відділів і кафедр відповідного профілю.

Від імені студентів хочеться подякувати організаторам конференції – Кафедрі музичного фольклору та співробітникам Проблемної науково-дослідної лабораторії музичної етнології, спільно з керівництвом ЛНМА ім. М. В. Лисенка за високий рівень проведення та заохочення студентів  до дослідницької діяльності в царині музичного фольклору. Бажаємо реалізації нових творчих проектів і ще більших наукових здобутків!

Наталія Мотрук

(член оргкомітету), магістрантка І курсу ТКФ

01 03 04 02Афіша-folk