«УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ»

Міжнародний міжвузівський семінар

«УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ»

18 травня 2018 року у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка відбувся Міжнародний міжвузівський семінар «УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО У СВІТОВОМУ ПРОСТОРІ», організований у співпраці з Львівською національною академією мистецтв. Вперше за дискусійним столом зустрілися провідні науковці та митці зі Львова і Кракова з метою віднайдення спільних точок дотику в осмисленні різних форм творчості.

Захід урочисто відкрили очільники мистецьких закладів Львова: ректор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, академік НАНУ, народний артист України професор ІГОР ПИЛАТЮК та ректор Львівської Національної Мистецтв України, народний художник України професор ВОЛОДИМИР ОДРЕХІВСЬКИЙ. Обидва підкреслили необхідність активної співдії представників мистецьких еліт і висловили впевненість у подальшій співпраці.

Одним із таких кроків стало відкриття в рамках міжвузівського семінару виставки робіт провідних педагогів Львівської національної академії мистецтв: Олександра КРОХМАЛЮКА (заслужений художник України), Любові ЛЕБІДЬ-КОРОВАЙ (член Національної спілки художників України), Галини НОВОЖЕНЕЦЬ – ГАВРИЛІВ (заслужений діяч мистецтв) та Романа ЯЦІВА (заслужений працівник культури України) АФІША. Вперше викладачі та студенти музичної академії отримали можливість буквально наблизитися до чудових полотен, що надали особливого шарму просторим коридорам музичного закладу. Натомість студенти музичної академії ілюстрували доповіді музичним матеріалом різних епох.

Насичена програма міжвузівського семінару засвідчила велике зацікавлення процесом віднайдення спільних точок дотику у пізнанні граней історії культури України різних періодів ПРОГРАМА. На прикладі стильових особливостей певної епохи, жанрової палітри чи авторського творчого стилю, митці представили яскраві сторінки національного мистецтва. Натомість особливий гість міжвузівського семінару доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету Ігор ДЕРЖКО під час завершальної дискусії підтримав ініціативу учасників щодо подальшої співдії представників гуманітарних кіл і висловив переконаність у важливій ролі східноєвропейського соціуму – у нашому випадку Галичини, у розвитку майбутньої суспільної моделі Europa Magna.

групове фото семінар Програма