Урочисте відкриття ІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів

Урочисте відкриття ІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів та побажання для учасників від членів журі Назарія Пилатюка та Богдани Півненко

1 квітня у ЛНМА ім. М.Лисенка відбулося відкриття ІІІ Всеукраїнського конкурсу скрипалів, подія, яка “під одним дахом” зібрала кращих молодих скрипалів з усієї України.

Музикантів вітали промовою ректор академії, професор Ігор Пилатюк, а також Голова обласної державної адміністрації Олег Синютка. Пан Олег Синютка наголосив, що в сучасних політичних умовах, мистецтво стає потужною зброєю на службі в українського народу, тому молодих музикантів безумовно потрібно підтримувати та допомагати у їх прагненні представляти Україну в майбутньому.

Всеукраїнський конкурс скрипалів у Львові відбувається вже втретє. Цього річ його організації сприяло Міністерство культури України, Голова обласної державної адміністрації Олег Синютка, Департамент культури Львівської обласної державної адміністрації, заслужений майстер народної творчості України, скрипковий майстер Сергій Голубокий.

Конкурс відбуватиметься впродовж 1-9 квітня 2017 років та об’єднає учасників трьох вікових категорій. Знаменно, що найстарша категорія учасників – студентів вищих музичних навчальних закладів України у ІІІ турі конкурсної програми виконають концерт з оркестром у Львівській філармонії, що є передовсім – цінним досвідом для молодих виконавців.

До складу журі конкурсу входять такі відомі українські скрипалі, як Олег Каськів, Назарій Пилатюк, Мирослава Которович, Богдана Півненко, Георгій Соколов, Олександр Божик.

Члени журі Назарій Пилатюк та Богдана Півненко поділилися своїми побажаннями для учасників конкурсу та “рецептами” хорошого виступу:

Назарій Пилатюк: Бажаю гарного настрою! Добре поїсти, добре поспати, добре позайматися і бути в гарному настрої!

Богдана Півненко: Я завжди настроюю своїх учнів, згадуючи слова проф. Ігоря Пилатюка, у я кого я свого часу займалася. Він тоді казав мені: Грай так добре, як ти можеш сьогодні! Бо завтра буде ще краще!

Будьте чесними, зробіть, покажіть, все що ви можете, бо потім ваша совість підкаже наскільки добре ви зіграли.

Олійник Стефанія, музикознавець