Урочисте відкриття Першого Міжнародного конкурсу скрипалів Мирослава Скорика

У неділю, 9 грудня у Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка відбулося урочисте відкриття Першого Міжнародного конкурсу скрипалів Мирослава Скорика. Ідея створення конкурсу належить самому композитору Мирославу Скорику, Герою України, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка, народному артисту України, академіку, який також очолив журі, й на відкритті привітав своїх колег та побажав успіху учасникам. Маестро також зазначив: «Для композитора важливо, що його музику слухають, виконують, особливо, коли її виконує молодь!».

У вітальному слові ректор Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка, Народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, доктор філософії та професор Ігор Пилатюк відзначив унікальний творчий спадок Мирослава Скорика у жанрі скрипкового концерту (а це 10 творів!), а також важливість проведення такого мистецького заходу, адже таким чином: «засвідчуємо повагу видатній особистості, видатному композитору, львів’янину, в епоху якого ми живемо».

Ректор академії та заступних голови журі Ігор Пилатюк також подякував за сприяння та підтримку у проведенні Першого Міжнародного конкурсу скрипалів Мирослава Скорика Голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці, під патронатом якого відбуватиметься конкурс.

До складу журі ввійшли відомі на світовій музичній сцені виконавці: заслужений діяч мистецтв Казахстану, заслужений для культури Польщі, лауреат премії «Тарлан», професор Дусанбай Ксеінов (Казахстан); лауреат міжнародних конкурсів, професор Версальської консерваторії Олександр Брусіловський (Франція); заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри скрипки Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, професор Богдан Каськів (Україна). Величезну організаторську роботу здійснив виконавчий директор конкурсу – заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри скрипки ЛНМА імені М. В. Лисенка Юрій Соколовський.

На урочистому відкритті прозвучали твори Маестро у виконанні Львівського камерного оркестру «Академія», художнім керівником якого є Мирослав Скорик. Керівник та концертмейстер оркестру – Артур Микитка. Твори «Диптих» та «Дума і народний танець» прозвучали під батутою Ігоря Пилатюка, який передав диригентську паличку Мирославу Скорику, під керівництвом якого прозвучала улюблена «Мелодія».

Завершувала урочисте відкриття конкурсу процедура жеребкування, де перший номер у кожній з вікових груп визначив сам Мирослав Скорик.

Зазначимо, що Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика відбуватиметься впродовж 9-14 грудня у Великому залі Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка та у Концертному залі імені С.Людкевича Львівської національної філармонії.

Запрошуємо слухачів на відкриті конкурсні прослуховування!

Стефанія Олійник, музикознавець

Skvidkr1 Skvidkr2