31 жовтня у Львівському органному залі відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Максиму Березовському присвячується…», приурочена до 275-річчя від дня народження славетного композитора. Організатором виступила Львівська національна музична академія ім. М.В.Лисенка, розробку концепції і координацію конференції здійснила доктор мистецтвознавства, професор кафедри теорії музики Ольга Шуміліна, яка багато років займається спадщиною геніального українського митця.

В науковому обговоренні проблем життєтворчості Максима Березовського були заявлені вчені зі Львова, Києва, Чернівців, Дніпра, а також планувався концерт з його творів. На жаль, екстремальна ситуація карантину не дозволила здійснити всі намічені амбітні плани, але майже чотиригодинна дискусійна панорама, в якій здійснено огляд розмаїтих, іноді несподіваних аспектів дослідження спадщини композитора, перипетій його життєвого шляху виявилась напрочуд цікавою і плідною. Все ще остаточно не з’ясовані обставини професійної кар’єри, навчання в Італії, одруження і смерті митця аргументовано розкривались у доповідях Ольги Шуміліної та Мстислава Юрченка – київського диригента і дослідника, що записав практично всі існуючі хорові твори Березовського та захистив дисертацію, йому присвячену.  Стильові ракурси музики Березовського заторкнули київська музикознавиця Тетяна Гусарчук, авторка фундаментальної праці про Артемія Веделя, та завідувачка кафедри історії музики ЛНМА ім. М.В.Лисенка Любов Кияновська, актуальні питання сучасного виконання творів композитора – реконструйованих чи по-новому інтерпретованих – розглянули науковці і виконавці з Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Віктор Слупський та Андрій Кутасевич. Постать учителя Березовського в Болоньї падре Мартіні представила чернівецька дослідниця Юлія Каплієнко-Іллюк.

Нові документальні знахідки і наукові інтерпретації життя і творчості Максима Березовського, які обговорювались у виступах конференції, планується опублікувати у львівських музикознавчих часописах.