Шановні професори, доценти, концертмейстери, викладачі Львівської національної
музичної академії імені М. В. Лисенка!
На нашу долю випало непросте випробування, яке зумовило ціле людство переглянути своє відношення до усталених цінностей, життєвих правил, до самих себе, свого оточення, до ПРИРОДИ в цілому. COVID-19 – той невидимий ворог, який змусив світ зупинитись і подумати хто ми, для чого і чому.
Проте, все має початок і кінець і в цьому плині часу ми покликані виконати свою місію. Кожен свою. Лікар – лікувати, воїн – оберігати, вчитель – вчити, студент – вчитися. Адже життя не зупинилося і, як говорить народна мудрість, «все, що нас не знищує – робить нас сильнішими».
Саме так! Тому, я звертаюсь до всіх вас з проханням мобілізуватись, активно включитись в навчальний процес, який нині вимушено проводиться дистанційно. Дистанційна система не є для нас звичною, зручною, професійно обґрунтованою, проте єдино можливою, щоб зберегти мистецьку освіту, зберегти взаємозв’язок зі студентами, достойно завершити навчальний рік.
МОН, МКІП розробили чіткі рекомендації для навчальних закладів України як діяти в умовах карантину, як проводити навчальний процес, як забезпечити зв’язок викладач -студент, при цьому, не наражаючи ні себе, ні інших на небезпеку бути інфікованим. Ці рекомендації дуже прості: навчальний процес ні на мить не зупиняється, заліково-іспитова сесія 2020 р. розпочинається і завершується згідно з розкладом (з 15.05 і до 30.06.2020 р.), бакалаврські і маґістерські випускні атестаційні іспити будуть проведені у звичний запланований час. Вступній компанії – бути!
Уся необхідна для Вас інформація з’являтиметься у деканів факультетів, у завідувачів кафедрами, з якими Ви тісно контактуєте, маєте взаємозв’язок (як також і постійний
дистанційний контакт з вашими студентами), на сайті Академії conservatory.lviv.ua. Проте, є дуже важливий момент, на який особливо звертаю вашу увагу – контроль і звітність. Лекції які ви проводите, заліки та іспити, які будете проводити, потребують чіткого контролю, належного оформлення і звітності. Тому закликаю вас ретельно фіксувати проведені вами заняття, якісно і вчасно подавати до деканатів заповнені протоколи заліків і іспитів, ретельно заповнювати індивідуальні журнали в яких, зокрема, має бути заповнена «Анкета-звіт» про вашу діяльність в умовах карантину, в умовах дистанційного навчання.
Наголошую! Індивідуальні журнали ви будете зобов’язані пред’явити за першою вимогою, як також і заповнені щомісячні звіти. Це ваш єдиний головний документ, який підтверджує вашу діяльність під час карантину, за яку ви одержуєте заробітню плату.
Також прошу вас, запевнити студентів ваших класів у тім, що після завершення карантину весь обсяг навчального матеріалу буде доопрацьовано і доведено до студентів Академії, як теоретичний так і практичний.
Окремо звертаюсь до усіх концертмейстерів Академії. Шановні концертмейстери! Прошу Вас активно допомагати студентам, як це ви завжди робите, якнайбільш якісно вивчати планові твори! Прошу записувати і надсилати студентам, з якими ви тісно співпрацюєте, акомпанементи тих творів, які вони вивчають і які заплановані для виконання на іспитах – так звану мінусівку. Ця практика широко застосовується у світі і значною мірою допоможе студентам оволодіти матеріалом.
Шановні викладачі, концертмейстери, студенти, усі працівники Академії! Щиро бажаю вам здоров’я, натхнення і впевненості! Впевненості у тому, що наша професія потрібна Людству, що мистецтво – вічне, що добро перемагає зло, що після ночі наступає день!
З повагою,
Ректор, професор Ігор Пилатюк