Зоряна Ластовецька-Соланська

Ластовецька-Соланська Зоряна Миколаївна – кандидат мистецтвознавства (2007), доктор філософії PhD, доцент (2013). 

Народилася у м. Дрогобичі Львівської області. Закінчила з відзнакою Дрогобицьке державне музичне училище імені В. Барвінського за спеціальністю «Теорія музики». Закінчила з відзнакою Львівську державну музичну академію імені М. В. Лисенка за спеціальністю «Музикознавство», отримала дипломи спеціаліста та магістра. Другу повну вищу освіту отримала у Львівському національному університеті імені І. Франка, який закінчила з відзнакою за напрямом підготовки «Філологія» (спеціальність «Мова та література (англійська)»). Закінчила аспірантуру Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка. У 2007 р. захистилакандидатськудисертацію(тема – «Музичні цінності та потреби в сучасному культурному континуумі України», науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор Кияновська Л.О.).У 2017 – 2019 рр. навчалася в докторантурі ЛНМА імені М.В. Лисенка. Тема докторської дисертації – «Інфраструктура музичного життя України в культурно-історичному процесі ХІХ – початку ХХІ століть» (науковий консультант – доктор мистецтвознавства, професор Кияновська Л.О.).  Працювала на посаді лектора-музикознавця Львівської державної філармонії ім. С. Людкевича, викладача теоретичного відділу Дрогобицького державного музичного училища імені В. Барвінського, асистента кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені І Франка, викладача кафедри іноземних мов Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка. 

На кафедрі історії музики працює з 2005 р. Веде такі навчальнікурси: історія світової музичної культури, спеціальність, музична соціологія. Здійснює наукове керівництво бакалаврськими, магістерськими роботами  та кандидатськими дисертаціями. Виконує обов’язки секретаря кафедри історії музики.  Здійснила фондові записи на Львівській обласній державній телерадіокомпанії (цикл передач «Український солоспів» разом з Народним артистом України, професором І.Ф. Кушплером). Як науковий керівник, підготувала до захисту п’ятьох кандидатів мистецтвознавства (PhD)(Ху Пін, Чумака Ю.В., Величко О.Б., Ферендович М.В., Куриляк І.І.). 

Нагороджена грамотою Голови міста Дрогобича за високі досягнення в оволодінні професійної майстерності та активну участь в культурно-громадському житті міста, почесними грамотами за перемогу у конкурсах на кращу наукову роботу ІІ-го та ІІІ-го студентських фестивалів «Музика тисячоліття» (Львів), Почесним дипломом Президії Академії мистецтв України та ін.

У фокусі наукових зацікавлень – історія світової та української музичної культури, музична соціологія, філософія музики, проблеми музичної освіти та ін.

Список публікацій