Мирослава Новакович

Новакович Мирослава Олександрівна – українська музикознавиця, докторка мистецтвознавства, професорка кафедри музичної медієвістики та україністики. Народилася в м.Луцьку.  Навчалась на теоретичному відділенні Луцького музичного училища. У 1987 році закінчила історико-теоретичний факультет Львівської державної консерваторії імені М.В.Лисенка (клас С.Павлишин). З 1987  по 2007 рр. – лектор–музикознавець Львівської обласної філармонії.. З 2007 року ст. викладач,  з 2012 – доцент, а з 2020 – професорка кафедри музичної медієвістики та україністики національної музичної академії ім. М.В.Лисенка. У 2008 році захистила кандидатську дисертацію «Канон українського музичного модернізму в творчості Бориса Лятошинського». З 2014 по 2017 роки навчалася у докторантурі Львівської національної музичної академії ім. М.В.Лисенка. У 2020 році захистила докторську дисертацію «Галицька музика габсбурзької доби в контексті явища національної ідентичності».

Сфера наукових інтересів – історія української музики, музична герменевтика, музична семіологія, філософія музики. Авторка монографій «Канон українського музичного модернізму (на прикладі творчості Б.Лятошинського, 2012)», «Галицька музика габсбурзької доби: у пошуках української ідентичності» (2019), «Музичне мистецтво Волині ХІХ-ХХ ст. (у співавторстві, 2012)», «Homo Universalis of Galician Musical Culture» (у співавторстві, 2020) та понад 60 статей і розвідок у зарубіжних виданнях.  У 1980-х роках виступала як ведуча концертів спілки композиторів України та молодіжного фестивалю альтернативної культури та нетрадиційних жанрів мистецтва у Львові «Вивих» (1990).

e-mail:golowersa63@gmail.com

Cписок вибраних наукових публікацій