Повернутись до усіх Новин

Концерт пам’яті Самуїла Дайча

Знаковий концерт за участі студентів, професорів та камерного оркестру Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка відбувся 18 квітня у Будинку органної та камерної музики. Найкращі мистецькі сили академії об’єдналися заради пам’ятного концерту, присвяченого видатному педагогу, піаністу, одному із засновників органної справи в Україні – Самуїлу Дайчу (1928-1988). У 2018-му році виповнюється 90 років із дня його народження та 30 років від дня смерті. Місце проведення концерту – не випадкове, адже саме Самуїл Дайч доклав чимало зусиль до відновлення органу у цьому Залі – Соборі св. Магдалини, виступав із численними концертами, а також навчав студентів академії гри на органі.

До програми концерту диригент, ректор ЛНМА імені М.В.Лисенка Ігор Пилатюк та керівник і концертмейстер Львівського камерного оркестру «Академія» Артур Микитка обрали особливий твір – Концерт для органу, струнних і литавр французького композитора Франсіса Пуленка. Саме Самуїл Дайч вперше виконав у Львові цей Концерт, а проф. І. Пилатюк та проф. А.Микитка були серед числа музикантів оркестру тієї пам’ятної прем’єри. Діалог віків, діалог поколінь розгортався перед слухачами концерту, однак звуки музики залишилися все ті ж, споруджуючи місток між історію та сьогоденням мистецького життя Академії. За органом цього вечора солювала Надія Величко, провідна солістка Будинку органної та камерної музики, випускниця ЛНМА імені М.В.Лисенка.

Модерний та настроєвий твір Ф.Пулєнка став найбільш очікуваним фіналом концертної програми. Однак його обрамляли твори різних композиторів та епох, які вимагають від диригента та виконавців різних трактувань та підходів. Симфонія Карла Філіпа Емануеля Баха, сповнена мінливостей стильових змін, витончена музика Антоніо Вівальді, в якій не бракувало віртуозних пасажів, однак й витончених діалогів двох солюючих скрипок, у виконанні Анни Попіль та Євгенії Семиділко, і навіть контрастного тріо – у поєднанні з партією віолончелі талановитої виконавиці Анастасії Мякушко. Ліричним центром концертної програми стало Адажіо зі струнного квінтету Антона Брукнера, однієї із вишуканих перлин композиторського доробку, сповнене глибоких переживань та емоцій.

Чудово підібрана програма із різнохарактерних композицій якнайкраще продемонструвала мистецький потенціал солістів-студентів та колективу із багатолітньою історією – Львівського камерного оркестру «Академія».

Стефанія Олійник

дайч4 дайч7
дайч9 дайч8