Концерти, Фестивалі, Майстеркурси!
Канікулярний час для молодих музикантів у всьому світі – це час участі у літніх фестивалях,спілкування та спільні музикування під керівництвом відомих професорів та виконавців. Студенти нашої академії, які вже встигли про себе заявити на різноманітних виконавських конкурсах ,вже не вперше беруть участь у подібних заходах. Останніми роками ,це струнні квартети та ансамблі ,які гідно презентують кафедру камерного ансамблю та квартету на європейському рівні. Цьому сприяють директори Фестивалів ”Музика у старому Кракові” та його молодшого брата ”Музика у старому Львові” пан Станіслав Галоньські (знайомство з ним продовжується ще з часів виступу нашого камерного оркестру разом з М.Скориком) та Маестро Сергій Бурко. Директори, незважаючи на насиченість заходів, завжди відвідують концерти молодих талантів,а саме під таким гаслом вони відбуваються, що придає неабияке значення події.
Цьогоріч вже аж два колективи проходили творче випробування на сценах Кракова і Львова. Це струнний квартет ”Остінато” у складі Марії Мельничук, Зоряни Рибак, Лесі Піхманець, Діани Куцій (всі студенти 3 курсу, які разом грають всього 2 роки), виступили у дворику Вірменського собору у Львові та в Костелі Піярув в Кракові і виконали квартети Л.ван Бетховена (ор.18,№4), Ф.Мендельсона (ор.12,№1), В.Барвінського, М.Скорика та ”PianoTrioSonore” у складі Аліни Шевченко, Олени Майбороди та Богдани Сенюри з творами Л.ван Бетховена , Ф.Мендельсона, М.Равеля, Д.Шостаковича, М.Скорика в залі музичної академії ”FLORIANKA” та церкві Св.Лазаря у Львові. Відгуки дуже позитивні, є запрошення до дальшої співпраці. Творчими керівниками колективів є доцент О.Вакула та професор А.Микитка.
До далекої Голландії помандрував, вже відомий у Львові та його межами, квартет ”Академія” у складі Катерини Назаренко, Мар’яни Друци, Сергія Гаврилюка і Насті Мякушко. Повинен зазначити, що це не перший колектив студентів мого класу, який відвідував Zeist Music Days- Chamber Music Festival and Masterclasses. Професорами там працюють засновники курсу члени” Єрусалем-квартет” на чолі з професором О. Павловським, ”Шимановскі квартет”, ”Quiiroga quarteto”, ”Казальс квартет”, професор Шмуель Ашкеназі, відомий ще з конкурсу імені П.Чайковського. Три виступи в гала-концертах з квартетами Ф.Мендельсона і А.Дворжака та робота над ними з відомими музикантами стануть у пригоді в їх майбутньому творчому становленні .
Ще один проект заслуговує на особливу увагу – це заснування Творчої Майстерні Фундації Падеревського (Warsztaty tworcze Fundacii Paderewskiego), як українсько-польський майстеркурс зі створенням молодіжного ”Падеревскі оркестру”. За ініціативи голови польсько-української фундації імені І.Я. Падеревського п.Адама Балі, директора Фестивалю і курсу професора Мар’яни Гумецької та ЛНМА ім.М.В.Лисенка, в особі Ректора професора І.М.Пилатюка. За дуже короткий термін (2 тижні) мені вдалося зібрати 15 студентів до участі в ”варштатах”, приїхав навіть альтист з Харкова. Наразі маємо дуже схвальну реакцію музикантів і чекаємо їх повернення Про подробиці в наступних реляціях.
Артур Микитка