Повернутись до усіх Новин

Крістоф Вольф – почесний професор ЛНМА ім. М.Лисенка

Ректор Ігор Пилатюк на відкритті симпозіуму «Ex Umbra in solem». вручив диплом почесного професора Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка видатному німецькому музикознавцеві, багатолітньому директору Бахівського архіву Крістофу Вольфу.

Крістоф Вольф (1940 р.н.) – народився та отримав освіту у Німеччині, навчався грі на органі та історичних клавішних інструментах, а також студіював музикологію та історію мистецтва в університетах Берліна, Ерлангена та Фрайбурга. Отримав диплом виконавця у 1963 році та доктора філософії в 1966 році. Викладав історію музики в Ерлангені, Торонто, Прінстоні та Колумбійському університетах, у 1976 році обійняв посаду професора музичного мистецтва Гарвардського університету. Професор університету Адамса з 2002 року. У Гарварді він очолював музичний факультет (1980-88, 90-91), був виконуючим обов!язки директора університетської бібліотеки (1991-92) та деканом вищої школи мистецтв та наук (1992-2000).

Отримав медаль Королівської музичної асоціації в Лондоні (1978), дослідницьку премію ім. Гумбольдта (1996), звання почесного професора університету Фрайбурга та ряд інших почесних звань. Проф. Крістоф Вольфф є членом Американської академії мистецтв та наук , член Американського філософського товариства та член-кореспондент Саксонської академії наук. В даний час він є директором Бахівського архіву у Ляйпціґу та головою Центрального дослідницького інституту Моцарта у Зальцбургу. Його публікації висвітлюють широкий відтинок історії музики – з XV по XX століття. Серед його останніх видань: «Бах: нариси про його життя та музику» (Кембридж, 1991), «Реквієм Моцарта» (Берклі, 1994), «Нове прочитання Баха» (Нью-Йорк, 1998) та «Йоганн Себастьяна Баха: вчений-музикант» (Нью-Йорк, 2000).

У 1999 році у Києві проф. Крістоф Вольф разом з українськими колегами відкрив для західних дослідників архів Берлінської співацької академії, серед вцілілих нот якого були твори Й.С.Баха та його синів. Завдяки цій знахідці стало можливим повне видання творів Карла Філіпа Емануеля Баха, багатотомне видання якого професор Вольф також подарував Україні.

IMG_2173 IMG_2176 IMG_2185 IMG_2180