Повернутись до усіх Новин

Львівська прем’єра «GENESIS»

Львівська прем’єра «GENESIS»

         В рамках святкування свого175-річчя Львівська національна музична академія імені М.В.Лисенка проводить ряд розмаїтих мистецьких акцій, мета яких – показати високий професійний рівень сучасних колективів і виконавців, а водночас нагадати про традиції, які плекались у найстарішому вищому музичному закладі України впродовж усієї його славної історії.

Саме таку спрямованість мав і концерт 31 жовтня, що відбувся за участі Симфонічного оркестру оперної студії ЛНМА імені М.В.Лисенка (керівник та головний диригент Юрій Бервецький), скрипаля зі світовим іменем Олександра Брусіловського, що водночас виступив як диригент, та відомого українського актора Богдана Козака (читець). Продюсер концерту –   Наум Слуцкер (Ізраїль).

Симфонічний концерт включав у себе три прем’єрим – вперше в Україні прозвучала симфонічна поема для читця та оркестру«GENESIS / Створення світу» ізраїльського композитора Баруха Берлінера та два твори Єфрема Подгайца: «Кол Нідрей» та «Обручка». Вечір прем’єр нагадав слухачам, що львівські виконавці, пов’язані з консерваторією/музичною академією, і в історичному минулому, і сьогодні – завжди прагнули винести на сцену найновіші опуси, що писались у різних культурних центрах і національних композиторських школах світу. І завжди виконували їх на найвищому художньому рівні, нерідко створюючи виконавський еталон нового артефакту. Сьогоднішній концерт ще раз підтвердив заслужене реноме музикантів академії. Під батутою блискучого віртуоза і тонкого інтерпретатора як класичної, так і сучасної музики, Олександра Брусиловського оркестр звучав напрочуд зріло, демонструючи все багатство тембральних барв, експресивних відтінків, драматичні контрасти і проникливість ліричних монологів.

Сильне враження справили обидва твори Єфрема Подгайца. Високий професіоналізм, оригінальний задум, впевнене володіння арсеналом виразових засобів самої музики виразнились ще й завдяки досконалому виконанню скрипаля-соліста Олександра Брусиловського, який за звичаєм барокових і класичних капельмейстерів провадив оркестр, виконуючи партію солюючої скрипки.

Вельми цікавим є задум і художнє вирішення симфонічної поеми «GENESIS / СТВОРЕННЯ СВІТУ» Баруха Берлінера. Семичастинний цикл ґрунтується на текстах Біблії і показує драматичні події, які наступили після Господнього створення світу. Біблійний текст, який талановито рецитував Богдан Козак, розкривається у музичних колізіях кожного наступного епізоду. Симфонічна поема виконувалась вже в багатьох країнах, в кожній з них читець промовляє рідною мовою. Ця гуманістична символіка видається в нашому жорстокому і непевному сьогоденні надзвичайно доречною, нагадуючи, що всі ми – діти Всевишнього.

                                                              Віктор Камінський

Ректор Ігор Пилатюк вітає гостя концерту композитора Баруха Берлінера та виконавців

IMG_4827 IMG_4807IMG_4809
IMG_4805IMG_4818