Повернутись до усіх Новин

Львівській національній музичній академії імені М.В.Лисенка 175 років!

Верховна Рада України прийняла постанову про святкування у 2019 році 175-річний ювілей Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.

Вітаюмо колектив Академії з175-річним ювілеєм!

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році 

З метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні у 2019 році пам’ятні дати і ювілеї згідно з додатком.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

забезпечити відзначення у 2019 році на державному рівні пам’ятних дат і ювілеїв згідно з додатком;

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з відзначення у 2019 році пам’ятних дат і ювілеїв, розробити та затвердити плани заходів з відзначення пам’ятних дат і ювілеїв 2019 року, вирішити питання щодо їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України:

забезпечити проведення у середніх та вищих навчальних закладах уроків, виховних годин, круглих столів, науково-практичних конференцій, інших тематичних заходів, приурочених до пам’ятних дат і ювілеїв 2019 року;

включити теми, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2019 року, до переліку тем конкурсів Малої академії наук України, рефератів, курсових та дипломних робіт у вищих навчальних закладах.

4. Рекомендувати Міністерству культури України забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, присвячених пам’ятним датам і ювілеям 2019 року.

5. Рекомендувати Міністерству закордонних справ України подати у 2019 році пропозиції щодо включення найбільш визначних пам’ятних дат і ювілеїв 2024 та 2025 років до Календаря пам’ятних дат, до відзначення яких ЮНЕСКО приєднуватиметься протягом 2024-2025 років.

6. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2019 року, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з їх відзначенням.

7. Рекомендувати органам місцевого самоврядування розробити та затвердити з урахуванням пропозицій Українського інституту національної пам’яті переліки пам’ятних дат і ювілеїв 2019 року, що відзначатимуться на місцевому рівні.

8. Запропонувати:

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейні монети, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2019 року;

публічному акціонерному товариству “Укрпошта” видати поштові конверти і поштові марки, присвячені пам’ятним датам і ювілеям 2019 року.

9. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

10. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

А.ПАРУБІЙ

м. Київ
18 грудня 2018 року
№ 2654-VIII

Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII

ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ТА ЮВІЛЕЇ 2019 РОКУ 

Цього року на державному рівні відзначатимуться такі пам’ятні дати та ювілеї:

I. Відомих подій в Україні:

175 років з часу заснування “Інституту музики” Галицького музичного товариства (нині – Львівська національна музична академія імені М.В. Лисенка) (1844).