Методологічна зустріч етномузикологів у Будапешті
Із 29 до 31 січня у Будапешті (Угорщина) відбулося перше методологічне засідання команди міжнародного проєкту Folk_ME (“Народна музика в освітньому процесі для майбутніх поколінь”), що реалізується в рамках програми Erasmsus+ за участю Угорщини, Фінляндії та України. Нашу академію представили завідувач лабораторії музичної етнології Юрій Рибак та науковий співробітник цієї ж лабораторії Лариса Лукашенко. Вони презентували фольклорний матеріал Західного Полісся та Гуцульщини та охарактеризували специфіку його фіксації та опрацювання львівськими етномузикологами.
Протягом трьох днів етномузикологи трьох країн, а також партнери, представники угорської організації Pro Progressione, обговорювали основні підходи в реалізації проєкту, що триватиме до липня 2021 року. Головна його мета – створення аудіовізуального інтернет-продукту із залученням автентичної народномузичної спадщини кожної з країн-учасниць, що апробовуватиметься на рівні середньої ланки музичної освіти (SecondarySchool).
Засідання робочої групи урізноманітнювалися лекціями про еволюцію у розробці інтернет-сайтів, про угорський музичний проєкт KodályHUBі його світове впровадження. На завершення відбувся музичний концерт студентів відділу народної музики Музичної академії імені Ліста, які виконали різноманітні пісенні та інструментальні автентичні зразки угорської народної музики.
Вже невдовзі робочі засідання команди прєкту Folk_ME відбуватимуться знову у Будапешті (лютий), а також у Гельсінкі (березень).