Повернутись до усіх Новин

Микола Лисенко в сучасному науковому дискурсі

22 березня 2022 року виповнилося 180 років від дня народження Миколи Лисенка – засновника української композиторської школи.

З нагоди цієї події Львівська національна музична академія імені М. В. Лисенка 5-7 травня 2022 року організовує Міжнародну наукову конференцію «Микола Лисенко та національні школи європейського романтизму». Незважаючи на те, що Україна веде народно-визвольну війну проти російських окупантів, які здійснюють геноцид на нашій землі, ми не відмовляємося від реалізації наукових і мистецьких задумів.

Для нас дуже важливо показати всьому світові, що наш дух незнищенний. Тому міжнародна конференція, присвячена вшануванню засновника української композиторської школи Миколи Лисенка, неодмінно повинна відбутися саме в ті дні, коли вона і була запланована минулоріч.

Спадщина Миколи Лисенка як представника європейського романтизму розглядатиметься в контексті інших національних композиторських шкіл того часу. Музично-мистецькі процеси Лисенкової доби інспірують до поглибленої наукової реконструкції музичної культури романтизму, в зв’язку з чим залучаються категорії історичної пам’яті та національної ідентифікації. Саме такий ракурс дає змогу всебічно дослідити не лише індивідуальний творчий стиль Миколи Лисенка, а й порівняти його зі стилями інших представників романтичних національних шкіл і аргументовано показати, наскільки його спадщина відповідає найвищим естетичним і етичним критеріям європейського романтизму. Відтак до кола обговорюваних проблем увійдуть як теми, безпосередньо пов’язані з поглибленням розуміння його вагомості як національного представника потужної романтичної культури, так і розмаїті погляди на аналогічні процеси в європейському духовному просторі.

Любов Киянвська

Додати коментар