Репортаж Лариси Лукашенко про конференцію «Human Relationships in and through Songs: Meanings and Context» у м. Вільнюс

20-21 травня у м. Вільнюс (Литва) відбулася конференція «Human Relationships in and through Songs: Meanings and Context», організована Литовським інститутом фольклору та літератури. Львівську музичну академію на цьому заході представили доцент Кафедри музичної фольклористики Лариса Лукашенко із доповіддю «Музична культура Південного Підляшшя: асиміляція-перетворення-зміна» та аспірантка Кафедри Олена Серко із виступом «Музична комунікація як засіб спілкування у с. Клинці (Дубнівського р-ну, Рівненської обл)». Доповіді наших учасниць викликали жваве зацікавлення аудиторії, яка була досить широкою. В конференціі брали участь науковці із 21 країни світу, в саме були представники Фінляндіі,Франціі, Німеччини, Португаліі, Італіі, Мексики, Америки, Англіі, балтійських та східно- та південно-європейських країн.

На конференції було виголошено широкий спектр доповідей з предмету традиційної музики та фольклору. Українська команда, у складі якої окрім представників нашого закладу, були ще дослідниці з Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України Оксана Микитенко та Лариса Вакшина продемонстрували високий науковий рівень української фольклористики на цьому престижному світовому науковому форумі і не тільки з трибуни, але й по-за нею: на неофіційних обговореннях, імпровізованих концертах тощо.

folc3 Лукашенко
folc4 folc2