Впродовж 9-14 грудня 2018 року на базі Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка відбувався Перший Міжнародний конкурс скрипалів Мирослава Скорика, ініційований самим композитором. У конкурсних змаганнях брали участь скрипалі двох вікових груп (до 18-и і до 30-и років) і демонстрували свою майстерність у кількох конкурсних турах. Особливістю та унікальністю цього конкурсу стало те, що на кожному етапі конкурсних прослуховувань молоді музиканти виконували твори Мирослава Скорика, а сам Маестро – очолював журі та відзначав найкращі виконання власних композицій.
Відзначимо широкий спектр творів для скрипки композитора у різних жанрах і з різноманітними виконавськими труднощами: це різностильові, різнохарактерні п’єси, як «Мелодія», «Карпатська рапсодія», «Іспанський танець», «Арія», «Скерцо», «Алегрето і Танець» та інші, віртуозні Каприс для скрипки соло та Скрипкові сонати, й одночастинні, емоційно концентровані Скрипкові концерти, серед яких учасники третього туру Другої вікової групи виконували з оркестром концерти №1, 4, 5 і 6 (диригував – Юрій Бервецький).
Урочисте закриття конкурсу відбулося 14 грудня о 19.00 у Великому залі Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка. Заступник голови журі, ректор академії, професор Ігор Пилатюк наголосив при яких складних історичних та політичних умовах відбувся цей конкурс та подякував Голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці, який забезпечив його проведення. У своєму вітальному слові перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський підкреслив, що такі непересічні мистецькі події повинні відбуватися, нехай навіть за важких обставин: «Коли країна воює, ми маємо змогу тут творити культуру. Адже культура – є стержнем кожної нації… Такі заходи об’єднують митців, членів журі із різних країн, а також конкурсантів із різних міст України та із-за кордону».
Дуже схвильовано висловився Мирослав Скорик, Герой України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, академік, який очолив журі: «Дуже приємно, що Львів відгукнувся на мою ініціативу. Я щасливий, що моя музика звучала у виконанні таких молодих музикантів. Коли я бачу, як емоційно виконавці і слухачі переживають мою музику – це найвища нагорода для композитора… Хочу висловити подяку всім, хто спричинився до організації конкурсу, і особливо – Голові Львівської обласної державної адміністрації Олегу Синютці, під патронатом якого конкурс відбувся, а моя ініціатива була втілена в життя».
Нагородженню лауреатів конкурсу та заключному концерту передувала ще одна вагома для мистецького життя академії подія – членові журі, професору Дусанбаю Ксеінову із Казахстану було присуджено звання почесного професора Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.
Далі члени журі та почесні гості перейшли до нагородження лауреатів конкурсу, призовий фонд якого становив 250 тис. гривень.
Окрім того, спеціальними подяками та дипломами були відзначені концертмейстер Павло Довгань та викладачі конкурсантів – Заранський В.І., Пилатюк Н.І., Цап О.В., Когут О.Й., Сора М.В, Півненко Б.І., Осєнєва І.О., Брусіловський О., яким ректор академії, професор Ігор Пилатюк подякував за плідну працю у підготовці учасників до цього конкурсу.
По закінченні нагородження лауреатів конкурсу відбувся невеликий концерт фіналістів, які виконали віртуозні композиції Мирослава Скорика. Соната №1 (1 частина), «Мелодія», «Алегрето і Танець», Каприс для скрипки соло, «Іспанський танець» та «Карпатська рапсодія» прозвучали у майстерному виконанні Володимира Заціхи, Олександри Хмари, Анастасії Сокрути, Назарія Кісюка, Томи Бервецького та Василя Заціхи, які справді можуть пишатися тим, що здобули перемогу на конкурсі, де оцінював їх виступ сам автор більшості виконуваних ними композицій.
Стефанія Олійник, музикознавець
Автор фото – Сергій Горобець