25.11.2022 відбувся офіційний прийом у Ратуші міста Мюнхена для учасників Камерного оркестру «Академія» Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка, обміни важливими меседжами між ректорами Українського Вільного Університету (Ukrainische Freie Universität) і Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка – професоркою Марією Пришляк і професором Ігорем Пилатюком.
З 26.11 по 28.11. розпочинається коопераційний проєкт “Музика для життя” / “Bridge of Hope”.
О 19:00 в ці дні відбуватимуться концерти у Ludwig Maximilian Universität, Olympiakirche, Hochschule für Musik und Theater München.
26.11.2022 – концерт у фантастичній Великій залі Аулі Людвіг-Максіміліан Університету.
Вітання Міністра культури та інформаційної політики України пана Олександра ТКАЧЕНКА
З моменту ворожого вторгнення в Україну музичне мистецтво стало потужним інструментом у боротьбі українців за свою ідентичність та культурну приналежність. У свою чергу українські митці невтомно продовжують популяризувати наше мистецтво на світовій арені та сприяють налагодженню міжнародних культурних зв’язків і ознайомленню закордонної аудиторії з творами українських композиторів.
Музика – це засіб виразності, духовності, добра, взаєморозуміння та пізнання Світу.
Зі свого боку щиро вітаю студентів та ректорку Українського Вільного Університету професорку Марію ПРИШЛЯК, колектив камерного оркестру «Академія» Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, художнього керівника і головного диригента, народного артиста України, ректора Академії, професора Ігоря ПИЛАТЮКА, а також всіх організаторів та учасників благодійного концертного проекту «Музика для життя», що відбуватиметься з 25 по 29 листопада 2022 р. за підтримки маґістрату Мюнхена в рамках співпраці Українського Вільного Університету, Вищою школою музики і театру в Мюнхені та Львівською національною музичною академією імені М.В. Лисенка з втіленням в життя чудової мистецької ініціативи, що має продемонструвати єдність культурних зв’язків та багатогранність українського музичного мистецтва.
Особливо цінним є те, що виконуватись будуть твори українських композиторів Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Віктора Камінського, Євгена Петриченка, а також твори німецьких композиторів, які спеціально написані для цього проекту – Маркуса Гьорінґа та Генріха Гартеля.
Бажаю успішних концертів, які стануть значним вкладом для взаєморозуміння, підтримки і дружби між нашими народами та сприятимуть підтримці українського мистецького фронту.
Олександр ТКАЧЕНКО