Наталія Сиротинська

Сиротинська Наталія Ігорівна(нар. 09.05.1969) – українська музикознавиця. Народилась у Львові, навчалась уЛьвівському музичному училиші ім. С. Людкевича (1986-1990).Закінчила історико-теоретичний факультет Львівського вищого музичного інституту імені М.В. Лисенка (1997), закінчила асистентуру-стажування при Львівській державній музичній академії імені М.В. Лисенка  (2004).

В 2005 р. захистила кандидатську дисертацію „Осмогласні жанри української сакральної монодії”, а в 2017 р. докторську дисертацію „Богородична гимнографія у вимірах духовної культури України XI-XVIIстоліть”. Викладала теоретичні дисципліни у Львівському музично-богословському училищі (1997-2001). З 2000 року викладачка у Львівській національній музичній академії імені М.В. Лисенка, з 2016 року й дотепер завідувачка кафедри музичної медієвістики та україністики.

З 2000 року учасник наукових проектів Інституту літургійних наук (тепер Інститут церковної музики) Українського Католицького Університету (Львів). Співорганізаторка Міжнародних наукових конференцій «Теорія та історія церковної музики та гимнографії»,  Міжнародної конференції з історії української музики «Антоновичеві читання».

Сфера наукових інтересів – медієвістика, історія церковної музики, педагогіка, нейроарт. Авторка монографій «Перло многоцінне: музично-поетичний світ богородичної гимнографії» (Львів, 2014) та «Neuroart: Мистецтво пізнання людини» (Київ, 2019 у співпраці з В. Карпов), авторка понад 150 статей і розвідок у наукових та науково-популярних збірках та часописах України і зарубіжжя, а також редактор-упорядник наукових часописів.

Н. Сиротинська – Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, Відроджує забуті імена української музичної культури, пропагує середньовічну та барокову культуру і  музичне мистецтво. Активно виступає з науково-просвітницькими лекціями.

e-mail: nsyrotynska@gmail.com

Бібліографія наукових праць