Конференції та семінари

ukrmed-konfsem-k

Кафедра музичної медієвістики та україністики регулярно організовує і проводить наукові конференції та семінари, присвячені важливим питанням, які стосуються історії української музики та сакральної монодії і церковно-музичної освіти. Вже традиційно раз у два роки у співпраці з Інститутом літургійних наук Українського католицького університету кафедра проводить Міжнародні наукові конференції з історії і теорії сакральної монодії (відбулося 9 конференцій). В колі наукової проблематики підіймається широке коло питань, що торкаються гимнографії, сакральної монодії греко-візантійського, католицького та слов’яно-руського обрядів, історичної літургіки, богословії, давньої української літератури тощо.

Вже традиційним стало щорічне проведення Антоновичевих читань (відбулося 6 засідань), присвячених проблематиці історії української музики, а також суміжним культурологічним питанням.

Важливою формою дослідницької праці стали наукові семінари, які регулярно організовують працівники кафедри. В цьому форматі залучаються також представники суміжних спеціальностей, що дозволяє максимально розширити ракурс наукової дискусії. Водночас працівники кафедри приймають активну участь у наукових конференціях та семінарах наукових закладів України та зарубіжжя.