ПОДІЇ

МІЖНАРОДНИЙ ТРЕНІНГ
Проєкт Folk_ME підходить до завершення. Міжнародна команда (Угорщина – Фінляндія – Україна) виконала поставлені завдання і невдовзі для загалу запрацює відповідний сайт із музичним фольклорним контентом. Поки що ж його було спершу дбайливо розроблено та наповнено, згодом апробовано в навчальному процесі середньої школи трьох країн, а також обговорено отримані результати в процесі кількох тренінгів. Усе це ми регулярно висвітлювали на сторінці нашої лабораторії).
Заключний міжнародний тренінг проходив протягом 8–11 вересня у Будапешті за організації наших основних грантодавців з угорської сторони (керівник проєкту – Міклош Бот). На жаль, через карантинні обмеження фінська команда брала участь дистанційно. Основну діяльність під час тренінгу і результати своєї роботи продемонстрували угорці та українці. ЧИТАТИ БІЛЬШЕ…
ТРЕНІНГ
25–28 червня в нашій академії відбувся Третій тренінг педагогів музичних коледжів, організований Лабораторією музичної етнології та Кафедрою музичної фольклористики. Це підсумковий національний тренінг у рамках реалізації міжнародного проєкту “Folk Music Education for Future Generations” (“Народномузична освіта для майбутніх поколінь”) за програмою Erasmus+ (КА2, стратегічні партнерства). На ньому було презентовано методичні рекомендації, підготовані співробітниками лабораторії для викладачів та студентів середньої ланки освіти, а також практичні напрацювання, впроваджені у 4 музичних коледжах України. Рекомендації підготували Юрій Рибак, Лариса Лукашенко, Ліна Добрянська та Вікторія Ярмола. Педагогічний звіт представили Роман Скобало (Львів), Віра Рибак (Рівне), Віра Мадяр-Новак (Ужгород) та Світлана Цимбалюк (Хмельницький). ЧИТАТИ БІЛЬШЕ…
ВОЛИНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ
12–16 листопада 2020 року співробітники Лабораторії музичної етнології (Юрій Рибак, Лариса Лукашенко, Ліна Добрянська, Вікторія Ярмола) здійснили чергову фольклористичну експедицію у рамках проєкту Folk_ME. Обстеженню підлягала в основному територія етнографічної Середньої Волині, ліворуч траси Рівне – Луцьк: Старожуків, Макотерти, Олика, Хорлупи. Останнього дня відвідали поліське село Чорниж, де записали відоме чоловіче тріо.
Вибір території був зумовлений її недостатньою музично-етнографічною обстеженістю. На жаль, наразі констатовано майже цілковиту втрату архаїчного пласта обрядової музики. Суттєво ускладнювала експедицію нинішня карантинна ситуація, проте більшість виконавців та їхні рідні з розумінням і любʼязністю сприяли нашій роботі.
Опитано 10 виконавців, записано понад 50 пісень та етнографічну інформацію, відзнято 5 год. відео та зроблено кількадесят фото.
ТРЕНІНГ
6–8 листопада 2020 року у ЛНМА імені М. В. Лисенка відбувся Перший методологічний тренінг викладачів музичних коледжів у рамках міжнародного проєкту “Folk Music Education for Future Generations” (Folk_ME) („Народномузична освіта для майбутніх поколінь“) за програмою Erasmus+. У тренінгу взяли участь чотири педагоги з різних міст Західної України: Світлана Глеба – Ужгород, Віра Рибак – Рівне, Роман Скобало – Львів, Світлана Цимбалюк – Хмельницький. Вони поділилися власним досвідом та окреслили основні проблеми у сфері викладання музичного фольклору, а також пройшли невеличкий але корисний методологічний вишкіл відповідного профілю. Науково-педагогічний матеріал у своїх доповідях представили Юрій Рибак, Богдан Луканюк, Лариса Лукашенко та Ліна Добрянська. Дистанційно до учасників тренінгу з власними спостереженнями і рекомендаціями звернувся керівник проєкту – Міклош Бот (Miklós Both). У підсумку педагоги отримали сертифікати участі, цінні настанови на найближче майбутнє, а головне – корисний науково-методологічний досвід у справі впровадження та цифрового оформлення народномузичної інформації в освітньому процесі. ЧИТАТИ БІЛЬШЕ…
ЕКСПЕДИЦІЯ В КАРПАТИ
1–5 жовтня 2020 року в рамках проєкту Folk_ME співробітниками ПНДЛМЕ ЛНМА імені М. В. Лисенка (керівник – Юрій Рибак, наукові працівники – Лариса Лукашенко, Ліна Добрянська, Вікторія Ярмола) було здійснено фольклористичну експедицію в Косівський (село Середній Березів) та Верховинський (село Криворівня) райони Івано-Франківської області. Під час експедиції записано в аудіо та відеоформатах традиційну вокальну, інструментальну та вокально-інструментальну творчість Гуцульщини і пограниччя Гуцульщини та Покуття, зафіксовано супутню етнографічну інформацію. Загалом опитано 9 виконавців, записано понад 4 год. аудіо та відеофайлів, зроблено 50 світлин. Таким чином було здобуто необхідну для успішного виконання проєкту Folk_ME інформацію, разом із тим архів ПНДЛМЕ поповнився новими шедеврами народної музичної творчості.
ЗАПИС НАРОДНОМУЗИЧНОГО КОНТЕНТУ
Одне з головних завдань проєкту Folk_ME – вивчення народномузичного матеріалу в системі середньої освіти. Для цього за посередництвом вторинних виконавців здійснюється запис фольклорних зразків із метою їхнього подальшого розміщення на інтернет-сайті. Така подія відбулася у Рівному, де за допомогою учасників етногурту “Сільська музика” було зафіксовано чотири зразки автентичного фольклору: три пісні – “Не жаль мені вечорочка”, “Да косив батько, косив я”, “Не кричіть журавлі” та один інструментальний твір – “Крутак”. Дякуємо за посильну допомогу в організації запису та відтворенні народномузичного контенту керівникові “Сільської музики” Вікторові Ковальчуку, а також учасникам колективу: Ірині Сливчук, Людмилі Гапон, Вікторії Ярмолі, Ірині Томчук, Олені Кушнірук, Вікторії Вороцовій, Лілії Молодцовій, Ріті Макарук, Світлані Юзюк, Анатолієві Сайчишину, Юрієві Ковальчуку, Андрієві Ляшуку, Сергієві Гапону, Олегові Сливчуку. Музичний матеріал в опрацьованому вигляді (транскрипції, коментарі) невдовзі з’явиться на сайті проєкту.
